Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. apríla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Lepšie zamestnávať priemerného zamestnanca, než ním byť

BRATISLAVA 14. apríla –

Dnes zverejnená pravidelná publikácia OECD „Taxing Wages“ prezentuje detailný pohľad na medzinárodne porovnateľné informácie o daňovo – odvodovom zaťažení práce v rámci OECD krajín, jej štruktúre a vplyv na čistý príjem domácností. Pripravili sme k nej krátky informačný komentár pre slovenské publikum.

Napriek všeobecným odporúčaniam renomovaných inštitúcií o optimálnom daňovom mixe daňové zaťaženie práce v krajinách OECD kontinuálne rastie. Za posledné štyri roky vzrástlo priemerné daňové zaťaženie práce v OECD na úroveň 36 %. Slovensko sa trendom vyspelých krajín nevymyká. V roku 2014 odviedol priemerný zamestnanec na Slovensku na daniach a odvodoch z nákladov práce, ktoré zahŕňajú hrubú mzdu a odvody zamestnávateľa, približne 41 %. Daňové zaťaženie práce zamestnancov na Slovensku sa tak v porovnaní s rokom 2013 nezmenilo. Je vyššie ako v priemere krajín OECD, ale nižšie než v okolitých krajinách s výnimkou Poľska. Napriek odvodovému zaťaženiu sú náklady práce na priemerného slovenského zamestnanca jedny z najnižších, nielen v rámci OECD, ale aj medzi krajinami V4.

Celý komentár nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10147

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.