Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. decembra 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Krátkodobý model reálneho rastu domácej spotreby

BRATISLAVA 3. decembra –

Jeden z najzaujímavejších vývojov v slovenskej ekonomike v ostatných rokoch sa týkal rastu domácej spotreby. Pripravili sme na jeho odhad model, a zverejňujeme k nemu technický manuál.

Manuál popisuje dynamický faktorový model (DFM) určený na krátkodobý odhad rastu reálnej spotreby v reálnom čase. Vstupnými údajmi do modelu sú mesačné časové rady rastov maloobchodných tržieb, tržieb vo vybraných trhových službách, spotrebiteľskej dôvery a reálnej mzdovej bázy. Model bol odhadnutý na údajoch od roku 2002 do marca 2015. Porovnanie chybovosti ukazuje vyššiu presnosť prístupu DFM v porovnaní s oficiálnymi prognózami IFP. DFM model je možné považovať za dobrý nástroj na porovnanie s prognózou pri správach o mesačných zverejneniach údajov (flashoch).

Manuál nájdete na adrese http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10513

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.