Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Ekonomika v minulom roku predbehla očakávania

BRATISLAVA 24. júla –

Sme presvedčení, že vláda má pravidelne, verejne, predbežne aj následne vyhodnocovať úspešnosť a efektívnosť svojich politík. Preto už tretíkrát prinášame vyhodnotenie úspešnosti našej makroekonomickej prognózy, na ktorej boli založené verejné rozpočty (tentokrát na rok 2014).

Prognóza IFP na rok 2014 bola oproti skutočnosti konzervatívna, no pri rozšírenom hodnotení prognózy všetkých makroekonomických základní pre rozpočet verejnej správy realistická. Odhad samotného rastu reálneho HDP síce nebol veľmi vzdialený od skutočnosti, ale vývoj na trhu práce predbehol očakávania prognózy a podporil aj reálnu spotrebu domácností. Cenový vývoj bol naopak nadhodnotený. K nepresnosti prognózy prispeli aj podhodnotené predpoklady o vývoji vonkajšieho prostredia.

Podrobnosti nájdete v našom komentári na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10254

Martin Filko
hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;dn

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.