Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. februára 2016 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

IFP: Bude ako nebolo

BRATISLAVA 15. februára –

Dnes sme v súlade s ústavným zákonom o rozpočtovej zodpovednosti zverejnili daňovú prognózu na roky 2015 – 2019. Odhad daňových a odvodových príjmov na rok 2015 zvyšujeme oproti októbrovej prognóze o 489 mil. eur (0,6 % HDP) najmä vďaka vyššiemu výberu DPH, DPPO a odvodov. K zvýšeniu príjmov v rozpätí od 369 do 444 mil. eur (0,4 až 0,5 % HDP) v horizonte 2016 až 2018 prispievajú najmä vyššie dane a odvody z pozitívneho vývoja trhu práce. Vyššia úspešnosť výberu tvorí viac ako 60 percent zlepšenia prognózy.

Prognózu spolu s komentárom a ďalšími podrobnosťami nájdete na tejto linke:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=10617

Komentár obsahuje aj dva analytické boxy – jeden rozbíja očakávaný príspevok investície JLR k daniam a odvodom na jednotlivé roky, druhý analyzuje využívanie daňových investičných stimulov v uplynulej dekáde.

Martin Filko
Hlavný ekonóm a riaditeľ
Inštitút finančnej politiky

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

jb;qq

K téme

MPRV SR : Vzniká Inštitút pôdohospodárskej politiky MF SR: Hlavným ekonómom na ministerstve financií sa stal Biswajit Banerjee

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.