Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. októbra 2015 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM rozširuje možnosti platformy Watson Analytics

BRATISLAVA 22. októbra – Spoločnosť IBM predstavila nové funkcie platformy Watson Analytics, ktoré pomôžu zákazníkom s vyhľadávaním dát a zodpovedaním otázok. Užívatelia tak budú môcť ešte jednoduchšie ako doposiaľ získať zo svojich dát užitočné poznatky.

Platforma IBM Watson Analytics pomáha jednotlivcom vyťažiť informácie z dát, ktoré sú súčasťou ich systému, ako aj z externých zdrojov. V prípade, že budú mať odborníci k dispozícii čo najviac dát ku konkrétnemu problému, môžu ľahšie zodpovedať aj tie najnáročnejšie otázky, hlbšie preniknúť do danej problematiky a tieto poznatky využiť pri svojom konečnom rozhodovaní. Kognitívny computing rozumie prirodzenému jazyku, dokáže spracovávať informácie a navrhovať hypotézy. Vďaka tomu ľuďom prináša nové možnosti, ako dáta chápať a vyvodzovať z nich závery.

Rýchle prijatie platformy Watson Analytics sa spája s posunom analýzy dát smerom k samoobslužnému modelu. Analytické operácie vykonávané v samoobslužnom cloudovom modeli pomáhajú firmám zefektívniť analytické projekty a získavať poznatky z kľúčových dát rýchlejšie a bez nutnosti investícií do komplikovanej IT infraštruktúry.

Spoločnosť IBM teraz vďaka platforme Watson Analytics ponúka nové funkcie, ktoré pomôžu s vyhľadaním dát a zodpovedaním položených otázok. Medzi nové prvky patrí:

• Prístup k novým dátovým konektorom: Watson Analytics umožňuje užívateľom napojiť sa pri riešení obchodných otázok na viacero externých dátových zdrojov. To prispieva k tomu, aby na doplnenie kontextu, detailov a presnosti v rozhodovaní boli zozbierané a spracovávané relevantné dáta.

• Nové bezpečné pripojenie ku korporátnym dátam: Nová funkcia postavená na technológii Secure Gateway prepája interné databázy užívateľov s platformou Watson Analytics. Automaticky šifruje dáta a pomocou kontajnerov Docker sprostredkuje ich prenos. To umožňuje ich bezpečnú analýzu.

• Interaktívne hľadanie dát pomocou modelu Expert Storybooks: V spolupráci s partnermi uvádza IBM nové modely pre hľadanie dát nazvané Expert Storybooks. Tie užívateľov nasmerujú k tomu, ako rozumieť rôznym zdrojom dát, ako sa z nich poučiť a vyvodzovať závery. Napomáhajú tomu, aby na povrch vyplávali tie najrelevantnejšie fakty, našli sa vzorce a vzťahy medzi nimi, a pomohli pri rozhodovaní predvídania možných situácií.

Viac informácií k téme nájdete Tu.

Fotografie k téme nájdete Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje svojim klientom vo vyše 170 krajinách sveta široké portfólio inovatívnych produktov a služieb v oblasti informačných technológií. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.
Organizačnou zložkou IBM Slovensko je aj Klientské inovačné centrum, ktoré sa zameriava na poskytovanie IT služieb a podporné činnosti pri realizácii IT projektov. Je zároveň súčasťou globálnej siete klientských inovačných centier IBM. Spoločnosť IBM Slovensko dodáva svojim zákazníkom integrované, flexibilné a efektívne riešenia, ktoré ponúka prostredníctvom širokej siete predajcov, ako aj obchodných partnerov.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.