Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. júna 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

HUDACKÝ: Vláda ničí živnostníkov vytvárajúcich pracovné miesta

BRATISLAVA 15. júna – Facky živnostníkom od vlády istôt naberajú na sile. „Postihnutí budú všetci živnostníci, najmä však tí, ktorí vytvárajú pracovné miesta,“ povedal Ján Hudacký, podpredseda KDH pre hospodárstvo. Minister Richter vylákal živnostníkov na rokovania pod zámienkou, že im pomôže k vyšším dôchodkom. Výsledkom však je návrh zvýšenia nielen odvodov do Sociálnej poisťovne, ale aj zdravotných odvodov, za ktoré živnostníci nič navyše nedostanú. A to nielen pre samostatných živnostníkov, ale aj pre tých, ktorí zamestnávajú a sú už dlhodobo znevýhodňovaní oproti eseročkám. „Keď s tým živnostníci súhlasili kvôli zabezpečeniu svojho minimálneho dôchodku, tak boli zavedení,“ doplnil Hudacký. Strop pre uplatňovanie paušálnych výdavkov pritom považuje Hudacký de facto za ich zrušenie, čo spôsobí nárast administratívneho zaťaženia živnostníkov a zvýši ich výdavky na účtovníctvo. Živnostníci majú potenciál zlepšiť zamestnanosť v regiónoch, o ktoré väčší investori nemajú záujem. „Navrhované opatrenia vlády ich žiaľ vyháňajú pred úrady práce,“ vyjadril svoju obavu Hudacký.

Matej Kováč, hovorca KDH

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx;nr

K téme

RTVS: O 5 minút 12 s Vazilom Hudákom a Jánom Hudackým RTVS: Sobotné dialógy s R. Ficom a O 5 minút 12 s A. Kiskom

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.