Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. septembra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Hodnota áut v AAA AUTO presiahla 40 miliónov eur

BRATISLAVA 5. septembra – Celková hodnota všetkých vozidiel, v súčasnosti vlastnených a ponúkaných AAA AUTO, sa tento týždeň vyšplhala takmer na 40,2 miliónov eur (1 miliarda českých korún). Len 10 % z nich je financovaných bankami alebo lízingovými spoločnosťami. Celkový počet vozidiel na predajných plochách AAA AUTO v troch krajinách (Česká republika, Slovensko, Rusko) je teraz vyše 8 tisíc.

„Vďaka našim výborným hospodárskym výsledkom máme k dispozícii dostatok finančných prostriedkov, aby sme mohli až 90 % nákupu vozidiel sami financovať,“ uviedla generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová.

Takmer tretinu vozidiel (30 %) v ponuke AAA AUTO predstavujú vozidlá značky Škoda. Top 5 najpredávanejších značiek dopĺňajú ešte automobily VW, Renault a Peugeot, ktoré tvoria ďalších 39 % ponuky. V modeloch sú zastúpené v poradí podľa počtu vozidiel: Škoda Fabia, Škoda Octavia, Ford Focus, Ford Mondeo, Opel Astra, VW Passat, Renault Megane, VW Golf a Peugeot 307. Dieselové vozidlá predstavujú 46 %, zatiaľ čo benzínové 54 %. Zastúpené sú aj hybridy alebo autá s pohonom LPG. Medzi najčastejšie farby patria šedá, modrá, strieborná, červená a čierna a najviac sú zastúpené karosérie hatchback, combi, sedan/saloon, MPV a SUV. Desatina ponuky vozidiel je s pohonom všetkých štyroch kolies a rovnaký je aj podiel vozidiel s automatickou prevodovkou.

Jedným z najrastovejších segmentov sú autá 4×4 a SUV, ktorých je aktuálne v predaji AAA AUTO 500. AAA AUTO v súčasnosti vykúpené vozidlo predá v priemere za 30 dní, pričom priemerná cena predaného vozidla pomaly stúpa, a to vďaka zvolenej stratégii výkupu a predaja mladších a teda kvalitnejších vozidiel.

„V ostatnom čase sme sa napríklad zamerali na výkup vozidiel s malým nájazdom kilometrov a servisnou históriou, kde približne 30 % áut má najazdených 50 tisíc kilometrov a ďalších 30 % necelých 100 tisíc kilometrov. Rovnako sa zvyšuje podiel luxusných vozidiel, ktorých máme aktuálne v ponuke 200,“ dodala Topolová.

Medzi luxusnými automobilmi sú v súčasnosti najdrahšími nasledujúce vozidlá:
• Lamborghini Gallardo 5.0, V10 / 368 kW z roku 2005, za cenu 80 385 eur
• BMW 7, 4.4l, 750 i / 300 kW z roku 2011 z vládnej flotily, za cenu 56 270 eur
• BMW X6, 50 i / 300 kW (4395 ccm, benzín/elektromotor) z roku 2010 za cenu 60 289 eur

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Slovenskí potravinári potrebujú stabilných partnerov LPP sumarizuje finančné výsledky za rok 2023

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.