Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. januára 2016 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Hnevá ma nespravodlivosť a zakomplexovaní alfa samci v politike

Lucia Nicholsonová radí ženám, ktoré potrebujú pomoc, bojuje s testosterónom v politike a snaží sa zastať slabších. Aj po rokoch v parlamente má stále energiu na boj proti nespravodlivosti.

Ako vás vnímajú ľudia po rokoch v politike?

Väčšina asi pozitívne, veľa ľudí ma oslovuje, keď potrebujú radu alebo pomoc. Potrebujú, aby sa ich niekto zastal a vo mne asi vidia toho, kto sa nebojí pobiť. Vopred ich však varujem, že ako opozičná poslankyňa v tejto krajine navrátivšej sa do plíživej totality zázraky robiť nedokážem. A množstvo žien mi píše, lebo im chýba motivácia a chuť do života – napríklad po rozvode a očakávajú odo mňa radu.

A máte takú univerzálnu?

Áno. Každý koniec, aj ten najbolestivejší, je začiatok niečoho nového. A ten často prináša veci oveľa lepšie, krajšie a šťavnatejšie ako boli tie predtým. Len sa netreba báť výziev.

Majú to ženy v politike ťažšie ako muži?

Politika je mužský svet. Sú tam muži vychovaní, milí, inteligentní i galantní. Muži, ktorí sa vedia správať. No a potom je tam veľa zakomplexovaných alfa samcov, ktorí uverili sami v seba, ktorých moc zomlela. Takí, ktorí by za normálnych okolností vo svete tam vonku boli bezvýznamnými červami, nestojaci ani za povšimnutie. Ľudia ich však pred mnohými rokmi zvolili do funkcií a teraz len hrabú a klamú a bijú sa s ďalšími alfa samcami o prestíž. Žena v politike musí byť rázna a musí samoľúbych a ješitných chlapov prekričať. Inak si ju nikto nevšimne a vo funkcii bude len na okrasu. Myslím, že ak by sa nám podarilo v politike rozriediť testosterón, Slovensko by malo kvalitnejšiu vládu aj parlament.

Čo vás vie najviac rozhádzať?

Nespravodlivosť. To, že na Slovensku nefunguje vymožiteľnosť práva. To že mnohým ľuďom sa zo strany štátu stala skrivodlivosť a nevedia sa dovolať spravodlivosti, lebo nás po ôsmich rokoch vlády sociálnej demokracie nanovo zachvátila plíživá totalita. A tá zotína všetkých, ktorí sa vzoprú moci, či mocným. Štve ma, ak niekto, kto si hovorí sociálny demokrat nezdvihne ruku za návrh, aby matke onkologicky chorého dieťaťa štát platil opatrovateľský príspevok aj v nemocnici, kde sa o dieťa stará a ona potom nemá čo jesť. A štve ma, keď pedofilného kňaza, ktorý zneužíva dievča nepošlú súdy do väzenia, ale dajú mu dištanc na tri roky a upracú ho do hospicu.

Lucia Nicholsonová o zdravotníctve:
“Tetu Anku nestretnete čakať v rade u lekára”
https://www.youtube.com/watch?v=KpF3xZkrauY

Veríte, že sa to zmení?

Verím, inak by som nemohla robiť to, čo robím. Verím, že na Slovensku je viac slušných ľudí ako neslušných. Len tí slušní musia uveriť tomu, že majú výtlak na to, aby prevalcovali tých neslušných. Veľmi by pomohlo, keby sa na Slovensko vrátili všetci mladí a šikovní, ktorí zutekali a priniesli zo sebou všetko to dobré, čo za hranicami videli. Mojou úlohou je pomôcť vytvoriť zo Slovenska krajinu, do ktorej sa oplatí vrátiť.

Sledujte Luciine aktivity aj na jej FB stránke: facebook.com/lucianicholsonovaverivzdravyrozum

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Čaro slovenských šéfkuchárov na TV Paprika Covidoví pacienti naďalej umierajú osamote. Kňaz k nim môže, ale najbližší príbuzní, ani tí zaočkovaní, nie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.