Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. apríla 2016 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Grant z Nadácie Tesco je tu. Termín prihlasovania predĺžený!

Radi by ste získali grant na aktivity vašej organizácie? Využite príležitosť Nadácie Tesco a podajte si žiadosť cez elektronický formulár, ktorý bude otvorený až do 11. apríla 2016 na www.darca.sk.

Jedinečná príležitosť, ako podporiť lokálne projekty, je otvorená pre široké spektrum organizácií a možnosť prihlasovať projekty a posielať žiadosti sa rozhodla Nadácia Tesco predĺžiť až do 11. apríla (vrátane), aby umožnila a dala šancu prihlásiť projekty zo všetkých regiónov Slovenska. Ste nezisková organizácia, občianske združenie, centrum voľného času, škola, materská škola, miestna samospráva či rozpočtová a príspevková organizácia? Máte zaujímavú myšlienku či aktivitu a hľadáte možnosti získať grant? Potom neváhajte a zapojte sa do programu „Vy rozhodujete, my pomáhame“, v ktorom Nadácia Tesco podporí až 77 organizácií po celom Slovensku celkovou sumou 100 000 eur, t. j. každý projekt sumou rovných 1 300 eur.

Program je zameraný na podporu lokálnych aktivít, ktoré budú prospešné pre miestne komunity na celom Slovensku. Všeobecne by mali byť projekty zamerané na obnovu a zlepšenie verejných priestranstiev, parkov, ihrísk, podporu rozvoja komunitného života, vzdelávacie aktivity, detské tábory, tvorivé dieľne, besiedky, podporu zdravého životného štýlu, sociálne slabších a znevýhodnených skupín spoluobčanov, detí alebo nezamestnaných. Vítaná je tiež participácia členov miestnych komunít, občanov alebo zamestnancov spoločnosti Tesco, ktorí môžu jednotlivé projekty odporúčať a spolupodieľať sa na ich realizácii aj ako dobrovoľníci.

Aké konkrétne projekty majú šancu uspieť? Nadácia Tesco v minulom roku z podobného grantového programu podporila napríklad revitalizáciu detského ihriska v centre Myjavy, dopravného ihriska v Turčianskych Tepliciach, vytvorila sa oddychová zóna pre občanov Starej Turej, Spojená škola Belá vybudovala kuchynku pre žiakov, opravila sa strecha Detskej železnice v Košiciach. Podporil sa projekt zdravého spôsobu života ako alternatíva k nezdravým stravovacím návykom a pasivite v nízkoprahovom centre v bratislavskej Vrakuni, v materskej škole v Nitre sa uskutočnil veľký deň športu a zdravia, ktorý bol pre deti výnimočný nielen v tom, že bol plný zaujímavých športových aktivít a súťažných stanovíšť, ale hlavne dňom nadviazania nových kamarátstiev s deťmi so sluchovým postihnutím a desiatky ďalších aktivít neziskových organizácii.

Ak viete o nejakom zaujímavom projekte, ktorý by si zaslúžil podporu vo forme grantu, máte stále čas osloviť konkrétnu organizáciu. Všetky podrobné informácie o programe „Vy rozhodujete, my pomáhame“ sú dostupné v grantovej výzve na webstránke www.tesco.sk/pomahame.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Niké podporila ďalšie slovenské športové talenty štedrým grantom! Víťazka ankety Niké Športovec mesiaca marec Petra Vlhová. Grant z Fondu pre budúcnosť športu pôjde na podporu mladých lyžiarskych talentov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.