Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. februára 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

GLOBSEC pritiahne do Bratislavy politickú špičku a expertov

BRATISLAVA 27. februára – Jedno z najrešpektovanejších medzinárodných fór venovaných zahraničnej a bezpečnostnej politike, Globálne bezpečnostné fórum GLOBSEC, pritiahne aj tento rok na Slovensko domácu i zahraničnú politickú elitu a renomovaných expertov. V dňoch 18.-20. apríla 2013 tak Bratislava už po 8-krát vďaka Slovenskej atlantickej komisii upriami pozornosť svetových lídrov a médií na región strednej Európy. Na dvojdňovom podujatí, ktoré patrí medzi najvýraznejšie úspechy slovenskej diplomacie, budú lídri a experti v oblasti medzinárodnej politiky a bezpečnosti diskutovať aj o pozícii Európy a Ameriky vo vzťahu k Ázii, Blízkemu východu a Rusku, dotknú sa tém, akými sú energetická bezpečnosť strednej Európy, pozícia krajín V4 v globálnom kontexte, či stratégia vo vzťahu k Iránu a obranná politika Európy.

„GLOBSEC posúva Slovensko a región V4 z periférie do centra diania. Práve os Halifax-Brusel-Mníchov-Bratislava-Riga hrá dôležitú úlohu vo formovaní zahraničnej a bezpečnostnej politiky transatlantického priestoru. GLOBSEC už nie je len o bezpečnosti, ale riešia sa tu aj spoločenské a ekonomické témy“, povedal Rastislav Káčer, prezident Slovenskej atlantickej komisie.

Stovky lídrov z viac ako 40-tich krajín sveta budú diskutovať aj o otázkach kybernetickej bezpečnosti, vzostupe nacionalizmu a politického radikalizmu v Európe, európskej protiraketovej obrany, ale aj otázkach, akými sú občianska vojna v Sýrii či pozícia Číny v čase svetovej finančnej krízy.

GLOBSEC, ktorý je od roku 2005 jediným stredoeurópskym podujatím svojho druhu, rieši naliehavé otázky medzinárodnej zahraničnej politiky, globálnej bezpečnosti a ekonomiky, ktoré majú zásadný vplyv na usporiadanie sveta. Organizátorom konferencie je Slovenská atlantická komisia.

Konferencia, ktorá potrvá dva a pol dňa, v sebe spája zaujímavé diskusné fóra, neformálne stretnutia, pracovné skupiny či recepcie. Už tradične je tak priestorom pre tzv. zákulisnú diplomaciu, kedy neformálne diskusie a neoficiálne stretnutia v rámci podujatia prispievajú výraznou mierou k formovaniu politiky ďaleko nad rámec oficiálneho programu

Viac informácií nájdete na www.globsec.org

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk

K téme

Zdravotnícki experti sa stretli s cieľom poraziť rakovinu Boj s novou „pandémiou“ zdravotníckych dezinformácií by mal byť našou prioritou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.