Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júna 2013 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Genertel prináša novinku v poistení automobilov

BRATISLAVA 12. júna – Poisťovňa Genertel prináša novinku v poistení automobilov – Havarijné poistenie SOS vrátane asistenčných služieb dostupných 24 hodín denne, doma aj v zahraničí. V Generteli sa oplatí havarijne poistiť aj vozidlo staršie ako 10 rokov. Možno ho vybaviť online alebo telefonicky za pár minút, čím výrazne šetrí čas aj peniaze. Poistenie je určené najmä pre staršie motorové vozidlá do celkovej hmotnosti 3,5 tony a elektromobily, pričom kryje škody až do 40 000 Eur.

Po miniHavarijnom poistení je to ďalší inovatívny produkt, ktorý bol vyvinutý na základe potrieb slovenských vodičov. „Po mnohých žiadostiach našich klientov o plnohodnotné havarijné poistenie sme im vyšli v ústrety. Havarijné poistenie SOS je dostupné pre všetkých vodičov, ktorí hľadajú kvalitný produkt za dostupnú cenu. Spolu s povinným zmluvným poistením tak utvára komplexný balík pre poistenie motorového vozidla, ktoré vybavíte rýchlo a jednoducho online“, hovorí Miroslav Chovan, riaditeľ poisťovne Genertel.

Havarijné poistenie SOS je plnohodnotné havarijné poistenie, ktoré kryje škody na vozidle až do výšky 40 000 Eur v prípade:

a) nárazu do iného vozidla, predmetu či zvieraťa,
b) krádeže poisteného vozidla alebo jeho častí,
c) poškodenia vozidla vandalmi,
d) škody spôsobenej živelnými pohromami,
e) škody na sklenených častiach poisteného vozidla.

Napríklad 56-ročný vodič z Pezinka jazdiaci na vozidle značky Škoda Felicia z roku 2007 zaplatí za Havarijné poistenie SOS len 88,01 Eur za rok. Spolu s povinným zmluvným poistením ho tak kompletné poistenie vozidla vyjde iba na 150,37 Eur ročne.

Pri výpočte poistného Genertel poisťovňa posudzuje aktuálnu cenu auta na trhu v čase uzatvárania poistenia. Preto je Havarijné poistenie SOS atraktívne aj pre staršie vozidlá až do veku 12 rokov.

Havarijné poistenie, ktoré vybavíte za pár minút v 3 krokoch Uzavrieť zmluvu o havarijnom poistení je s poisťovňou Genertel naozaj jednoduché. Tri kroky stačia klientovi na to, aby sa viac nemusel báť, že mu náraz do iného predmetu či zvieraťa nabúra rodinný rozpočet. Kalkuláciu poistného možno vykonať online alebo telefonicky. Klient nikam nemusí chodiť, šetrí tak čas aj peniaze. Online kalkulačka je umiestnená na webovej stránke, v ktorej je potrebné vyplniť údaje o vozidle a poistníkovi a potvrdiť cenu. Každý klient sa môže rozhodnúť či chce všetky dokumenty dostávať výlučne elektronickou formou na zadanú e-mailovú adresu. Týmto sa poisťovňa Genertel snaží pristupovať šetrne k životnému prostrediu a používať tlačené dokumenty čo najmenej.

Bonus-malus triedy
Havarijné poistenie SOS obsahuje 15 tried bonusu a 4 malus triedy. Maximálny vstupný bonus pri uzatvorení poistnej sumy je B10, čo predstavuje zľavu 50% z ceny poistného pri bezškodovom priebehu. „Bonus-malus triedy sú viazané na majiteľa motorového vozidla, preto ich nie je možné prevádzať na inú osobu“, vysvetľuje Chovan. A dodáva, že pokiaľ klient auto vymení alebo kúpi ďalšie, svoju bonusovú triedu si môže preniesť aj na jeho iné vozidlá. Každý vodič si teda svoj bonus musí zaslúžiť zodpovednou jazdou.

Jasné pravidlá pri poistnej udalosti
„Pre našich klientov prinášame jasné pravidlá, objektívnosť a možnosť vybaviť a kontrolovať všetko z pohodlia domova“, upresňuje Chovan. Klienti sa nemusia trápiť so žiadnym krycím listom ani rozhodovaním o tom, či riešiť opravu rozpočtom alebo na faktúru. Poistné plnenie je rovnaké či si dá klient auto opraviť v značkovom servise alebo v opravovni u suseda alebo si ho nedá opraviť vôbec. Klient sa môže slobodne rozhodnúť kedy, kto a ako opravu vykoná. Poistné plnenie môže byť vyplatené aj skôr, ako bude auto opravené. Najmä pre staršie vozidlá je výhodné, že poisťovňa uzná až 60% z hodnoty nových originálnych náhradných dielov. Nahlásenie poistnej udalosti je možné telefonicky alebo elektronicky. Komunikácia možná plne elektronicky doručením dokumentov odfotených mobilom alebo skenerom. Obhliadku poškodeného vozidla vykoná Genertel na mieste a v čase po dohode s klientom. Prevezme dokumenty priamo na mieste obhliadky. Všetko je tak vybavené ihneď na jednom mieste.

Klienti si môžu nechať opraviť svoje autá u zmluvných partnerov poisťovne Genertel, ktorými je sieť autoservisov Q-service a Auto Kelly Autoservis po celom Slovensku. Prostredníctvom svojich zmluvných partnerov Genertel garantuje, že auto bude opravené za ceny a v kvalite odsúhlasené poisťovňou.

Pre klientov poisťovňa sprístupnila internetovú stránku, ktorá umožňuje online kontrolovať aktuálny stav zmluvy a poistnej udalosti. „Klienti majú možnosť plne kontrolovať stav ich poistnej udalosti online. Vedia presne, kedy príde technik, aký dokument poisťovňa prijala, v akom čase, aké dokumenty prípadne chýbajú a aké sú ďalšie kroky“, dodáva Chovan.

Asistenčné služby doma aj v zahraničí
Poisťovňa Genertel poskytuje k Havarijnému poisteniu SOS aj balík asistenčných služieb, ktoré sú klientom k dispozícii 24 hodín denne, doma aj v zahraničí. Ak klient spôsobí nehodu, pokazí sa mu auto, zostane bez pohonných hmôt, dostane defekt, stratí kľúče od auta alebo sa inak ocitne v núdzi a bude potrebovať asistenciu, stačí zavolať na číslo asistenčnej služby. Leto sa blíži a dovolenky autom sú u Slovákov veľmi obľúbené. Auto, cesta aj ostatní šoféri sú však nevyspytateľní, preto je najdôležitejšia prevencia. „Havarijné poistenie SOS s asistenčnými službami v zahraničí sa vodičom hodí obzvlášť v nadchádzajúcej dovolenkovej sezóne, pretože nikdy neviete, čo sa môže na ceste za vytúženým oddychom stať. Genertel klientom pomôže pri nehode aj pri obyčajnej poruche auta“, hovorí Chovan.

O SPOLOČNOSTI GENERTEL.SK
Poisťovňa Genertel úspešne pôsobí na slovenskom trhu poistenia automobilov od roku 2010. Genertel.sk je prvá výlučne online poisťovňa na slovenskom trhu, ktorá poskytuje zákazníkom Povinné zmluvné poistenie, miniHavarijné poistenie a teraz už aj plnohodnotné Havarijné poistenie. Spoločnosť Genertel poisťovňa a.s. pôsobí na slovenskom trhu oddelene a nezávisle od spoločnosti Generali Slovensko. Obe spoločnosti sú členmi skupiny Generali Group v krajinách strednej a východnej Európy. Skupina Generali Group je v kontinentálnej Európe lídrom na trhu priameho poistenia s viac ako 20 ročnými skúsenosťami a úspešnými spoločnosťami, patriacimi do skupiny: CosmosDirect v Nemecku, Genertel v Taliansku a Maďarsku a Generali France.

O SKUPINE Generali Group
Skupina Generali je vedúcim hráčom na globálnom poisťovacom a finančnom trhu. Skupina bola založená v roku 1831 v Terste a dnes je jedným z najväčších poskytovateľov poistenia v Európe a najväčší poskytovateľ životného poistenia v Európe. Skupina takisto patrí k najvýznamnejším svetovým správcom aktív s aktívami v celkovej hodnote viac ako 400 miliárd eur. S viac ako 100 000 predajcami v zamestnaneckom pomere, ktorí slúžia 70 miliónom klientov v 68 krajinách, zastáva vedúcu pozíciu v západnej Európe a nadobúda čoraz významnejšie miesto vo východnej Európe a Ázii.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Ako poisťovne zlepšujú služby klientom Prirážku k PZP vám nedá skoro žiadna poisťovňa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.