Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. mája 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

FREŠO: Vyhlásenie ku Dňu Európy

BRATISLAVA 9. mája – Slovenská republika si dnes ako členská krajina Európskej únie už 9. krát pripomína Deň Európy. 9. mája 1950 predstavil Robert Schuman svoj návrh na vytvorenie novej Európy a tento jeho návrh je považovaný za začiatok budovania toho, čo je dnes Európskou úniou. SDKÚ-DS bola stranou, počas ktorej vlády Slovenská republika vstúpila do Európskej únie a Severoatlantickej aliancie. Zostane historickým vkladom SDKÚ-DS do dejín Slovenska, že za jej vlády v roku 2004 sa Slovensko po mnohých desaťročiach inštitucionálne zakotvilo vo vyspelom európskom priestore
Dnes sa Európa mení a stojí na križovatke. Minulotýždňové parlamentné voľby v Grécku a prezidentské voľby vo Francúzsku ukázali, že európske témy sa v najbližšom období opätovne dostanú do popredia záujmu ľudí a politikov aj na Slovensku. Najmä voľby v Grécku predznamenávajú možnú nestabilitu v tejto krajine, ktorá by mala namiesto chaosu a plytvania, pokračovať v úsporných opatreniach.
Vláda SR by mala v tejto situácií čo najskôr zaujať zrozumiteľný postoj k aktuálnym európskym témam. Pretože tu nejde len o zahraničnú politiku štátu, ale v súvislosti s jednotnou menou euro aj o úspory občanov a ich budúcnosť. Slovensko potrebuje stabilnú Európsku úniu. Takú, ktorá za posledných 60 rokov zabezpečila ľuďom na Západe nebývalo dlhé obdobie mieru a prosperity Povinnosťou nás politikov – tak koaličných, ako aj opozičných bude ochrana záujmov Slovenska a jeho občanov – a nie je to len prázdna fráza.
SDKÚ-DS bude dôsledne kontrolovať vládu SR aj v zahraničnopolitickej oblasti a prostredníctvom svojich poslancov v EP aj v NR SR dôsledne obhajovať národnoštátne záujmy Slovenska v Európskej únie. Zároveň tam, kde to budeme považovať za potrebné, za správne a v záujme našich občanov, podáme vláde pomocnú ruku. Pretože v zásadných zahraničnopolitických a európskych témach by mala panovať zhoda. Tak ako to bolo aj v rokoch, kedy Slovensko vstupovalo do Európskej únie.

Pavol FREŠO
poslanec NR SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Atmosféru festivalu Grape umocní veľkoformátové vizuálne umenie Známi muzikanti venujú spomienkový koncert bigbítovej legende Fedorovi Frešovi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.