Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. júna 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Frešo neuvoľnil peniaze na opravu výtlkov ani po štyroch mesiacoch

BRATISLAVA 14. júna – Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo do dnešného dňa neposlal sľúbený milión eur na opravu výtlkov a ciest v hlavnom meste. Nespravil tak, hoci pomoc prisľúbil už vo februári (15. 2. 2013). Následne, 7. marca 2013 zdôrazňoval, že problém výtlkov treba okamžite riešiť. V nadväznosti na to, 19. apríla 2013 verejne vyhlásil, že župa peniaze schválila a v podstate už aj dala mestu, aby sa dali opravovať výtlky a zničené cesty. Napriek všetkým týmto silným slovám, Bratislava peniaze stále nemá.
Bratislavské cesty sú po dlhotrvajúcej zime stále plné výtlkov. Predseda bratislavskej župy Pavol Frešo ešte vo februári súhlasil s tým, aby kraj mestu na ich opravu prispel. „Presne 15. februára 2013 Pavol Frešo vyhlásil, a to zdôrazňujem, že „okamžite“ pomôže pri oprave výtlkov v hlavnom meste. Od tohto sľubu prešli už celé štyri mesiace a kraj pod jeho vedením v tomto smere nespravil vôbec nič,“ uviedla poslankyňa bratislavskej krajskej samosprávy Monika Flašíková-Beňová (Smer-SD). Je tak podľa nej nepochopiteľné, prečo hlavné mesto do dnešného dňa tieto prostriedky nedostalo.
Ako poznamenala, sľúbená pomoc vo výške jeden milión eur je vysoko žiaduca aj vzhľadom na to, že samosprávny kraj je príjemcom cestnej dane od obyvateľov Bratislavy, no na opravu ciest v meste vôbec neprispieva. Pripomenula tiež, že 19. apríla hovoril Frešo o tom, že župa mestu odsúhlasením presunu rozpočtových prostriedkov „v podstate už sľúbené peniaze dala“ a je nutné v tejto súvislosti dotiahnuť len zopár formalít. Podľa županových slov malo tiež ísť len o akúsi prvú pomoc, ktorú kraj Bratislave v tejto súvislosti poskytne a ďalšia by preto logicky mala nasledovať.
„Spomínané *formality* sa pánu predsedovi očividne dlhodobo nedarí riešiť. Opätovne ho preto žiadam a vyzývam, aby splnil svoj sľub a podpísal dotáciu, ktorá bola opakovane komisiou schválená a reálne tak došlo k uvoľneniu peňazí na opravu časti výtlkov v Bratislave,“ vyhlásila poslankyňa a zdôraznila, že neschopnosť konať zo strany Pavla Freša spomaľuje opravy zničených ciest a núti tak obyvateľov Bratislavského samosprávneho kraja jazdiť po zanedbaných komunikáciách. „Ostáva len dúfať, že nemieni čakať až do ďalšej zimy,“ uviedla Monika Flašíková Beňová.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Atmosféru festivalu Grape umocní veľkoformátové vizuálne umenie Známi muzikanti venujú spomienkový koncert bigbítovej legende Fedorovi Frešovi

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.