Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

FÓRUM 2000 opäť aj na Slovensku

BRATISLAVA 16. septembra – V stredu 18. septembra 2013 od 15.00 budú v bratislavskom hoteli Devín diskutovať poprední slovenskí analytici, ekonómovia a novinári spolu s ukrajinským hosťom MYKOLOM RYABCHUKOM na tému „Slovenská cesta“: Poučenie pre demokratov (i autokratov).

Panelovej diskusie, ktorá sa koná ako jediné partnerské podujatie 17. pražskej konferencie FORUM 2000 na Slovensku (jej hlavnou témou sú Společnosti v přerodu/Societies in Transition), sa zúčastnia tiež MARTIN BÚTORA, bývalý veľvyslanec SR v USA, VLADIMÍR VAŇO, hlavný ekonóm Sberbank Europe AG, MARIÁN LEŠKO, publicista, VIKTOR NIŽŇANSKÝ, autor reformy verejnej správy a TOM NICHOLSON, investigatívny novinár, autor knihy Gorila).

Spolu budú hľadať o. i. odpovede na nasledujúce otázky:

• Prečo bola demokratická tranzícia SR komplikovanejšia, kľukatejšia ako u našich susedov?

• Ktoré faktory rozhodli o tom, že sa Slovensko napokon prepracovalo na pozície svojich stredoeurópskych susedov?

• Je slovenský príklad vysporiadania sa s nacionálno-autoritárskymi pokusmi, ako aj dedičstvom menej priaznivých štruktúrnych podmienok použiteľný pre krajiny, ktoré doteraz v postkomunistickej demokratizácii neuspeli?

• Alebo sa transformačné procesy v slovenskej spoločnosti skomplikovali a hrozí, že sa obrátia opačným smerom – k podkopávaniu fungovania základných demokratických inštitúcií štátu?

• Aké má spoločnosť efektívne nástroje na obranu proti takémuto regresu vo vývoji demokratických inštitúcií?

Diskusiu, ktorú organizuje Inštitút pre verejné otázky s podporou International Visegrad Fund a Západoslovenskej energetiky, bude moderovať Miroslav Kollár, spolupracovník IVO.

Ďalšie informácie na www.forum2000.cz a www.ivo.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Schneider Electric prináša otvorenú automatizačnú infraštruktúru novej generácie v spolupráci so spoločnosťami Intel a Red Hat Stačilo iba 5 minút a o slovenskej recyklačnej technológii píšu na celom svete

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.