Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. septembra 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Finanční experti z Broker Consulting účinkujú v novej relácii RTVS

BRATISLAVA 29. septembra – Finanční experti spoločnosti Broker Consulting pomáhajú riešiť finančné problémy reálnych ľudí v novej relácii verejnoprávnej RTVS s názvom Krotitelia Dlhov. Odborným garantom relácie je Asociácia Finančných sprostredkovateľov a poradcov (AFISP).

Od 20. septembra môžu diváci RTVS každú sobotu o 18.30 hod. sledovať príbehy ľudí, ktorí sa ocitli v zložitej finančnej situácii. Dlhy im pomáhajú „skrotiť“ aj finanční experti zo spoločnosti Broker Consulting, ktorá je členom Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP).

Práve Asociácia prišla s námetom na túto reláciu, s cieľom pomôcť ľuďom odraziť sa od finančného dna a zároveň zvýšiť finančnú gramotnosť širokej verejnosti v oblasti osobných financií. „Špičkoví odborníci AFISP pomáhajú účinkujúcim – bežným ľuďom riešiť finančné problémy a divákom zároveň ukazujú ako sa im vyhnúť, respektíve vyhľadať pomoc u špecialistov na financie,“ hovorí Ing. Rastislav Podhorec, MBA, predseda predstavenstva AFISP.

Samotní Krotitelia Dlhov, čiže odborníci, ktorí radia a riešia problematické situácie sú členmi AFISP a patria k špičke vo svojej oblasti. Medzi nich patrí aj Alla Laláková a Juraj Huňavý z Broker Consulting. „Nakrúcanie relácie je skutočne silný zážitok. Mám veľmi dobrý pocit, keď môžeme pomôcť ľuďom, ktorí už takmer rezignovali na svoju finančnú situáciu,“ povedala A. Laláková.

Úlohou finančných expertov je zanalyzovať zlú finančnú situáciu fyzických osôb, ale aj firiem, či obcí a navrhnúť plán, ktorý túto situáciu vyrieši. Podľa Juraja Huňavého z Broker Consulting je sledovanie relácie poučné aj pre ostatných ľudí: „Často to začína úplne nevinne – naoko výhodnou pôžičkou, alebo rýchlym a drahým riešením dočasnej platobnej neschopnosti. Verím, že si mnohí Slováci dajú pozor, ak uvidia aspoň jeden diel z prvej série Krotiteľov dlhov.“

Krotiteľov Dlhov vysiela RTVS od 20. septembra 2014 v premiére každú sobotu o 18.30 na RTVS 1 a reprízuje na rovnakej stanici v pondelok o 14.30.

Každý má možnosť osloviť odborníkov AFISP v relácii v prípade, ak sa nachádza v ťažkej finančnej situácii a potrebuje pomôcť. Krotiteľov Dlhov možno kontaktovať mailom na info@krotitelia.sk, krotitelia@rtvs.sk, ale aj prostredníctvom Facebooku na www.facebook.com/krotiteliadlhov.

AFISP je záujmové združenie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov, ktoré dlhodobo podporuje vzdelávanie osôb na finančnom trhu s dôrazom na ochranu práv spotrebiteľov. Z poverenia Národnej banky Slovenska vykonáva odborné skúšky a príjem z nich využíva na verejnú podporu finančnej gramotnosti obyvateľstva cez vzdelávacie projekty pre širokú verejnosť.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Simplea plánuje v tomto roku otvoriť na Slovensku 50 franšízových pobočiek Chceme z realitných maklérov urobiť boháčov, tvrdí šéf NRG International Realty

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.