Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

FICO: Návšteva USA splnila všetky naše očakávania

BRATISLAVA 22. novembra – „Opäť sa potvrdzuje, že sme dôveryhodná krajina. Pracovnú cestu v Spojených štátoch amerických by som pripísal našej dôveryhodnosti. A táto dôveryhodnosť sa prejavuje nielen v tom, že sme schopní sa stretnúť s francúzskym prezidentom, nemeckou spolkovou kancelárkou, že sme pozvaní na stretnutie do Spojených štátov, ale to určite patrí aj vo vzťahu k Ruskej federácii, Číne – to sú tiež krajiny, ktoré Slovenská republika v žiadnom prípade nemôže zanedbávať,“ vyhlásil po štvrtkovom pracovnom stretnutí s americkým prezidentom Barackom Obamom a viceprezidentom Joem Bidenom vo Washingtone predseda vlády SR Robert Fico.
Na spoločnom stretnutí prezident B. Obama a premiér R. Fico konštatovali, že partnerstvo Spojených štátov amerických so Slovenskom je založené na spoločných demokratických hodnotách a princípoch. Predseda vlády pripomenul rozhodujúcu úlohu USA v procese demokratických zmien v strednej Európe, ktoré sa začali pred vyše dvadsiatimi rokmi. Partneri potvrdili svoje odhodlanie pri budovaní vízie „celistvej, slobodnej a mierovej Európy“, ako aj pri posilnení regionálnej bezpečnosti v oblasti siahajúcej od severnej Afriky po Afganistan.
„Je to návšteva, ktorá potvrdila všetky naše očakávania. Sme strategickí partneri a máme záujem na vzájomne výhodných vzťahoch s USA a toto pracovné stretnutie, ktoré sme absolvovali, takéto vzťahy a takúto kvalitu vzťahov absolútne potvrdilo,“ povedal Robert Fico.
Predseda vlády Fico a viceprezident Biden diskutovali o spoločnom úsilí Slovenska a Spojených štátov amerických v rámci operácie ISAF v Afganistane, vrátane angažovania SR v Afganistane po roku 2014. „My považujeme misiu v Afganistane za dôležitú. My sme pripravení pomáhať v tréningu afganským ozbrojeným silám, aby boli postupne pripravené prevziať pod kontrolu celú svoju krajinu a svoju prítomnosť budeme samozrejme koordinovať so všetkými ostatnými krajinami, ktoré dnes v Afganistane pôsobia. Afganská misia je misia, ktorá robí Slovensku veľmi dobré meno,“ zdôraznil premiér Robert Fico. Obaja lídri vzali na vedomie pokrok, ktorý sa podarilo dosiahnuť v procese eliminácie chemických zbraní Sýrie, pričom premiér Fico potvrdil pripravenosť Slovenska pomôcť v rámci spoločného medzinárodného úsilia zlikvidovať chemické zbrane Sýrie. Premiér Fico zdôraznil význam regionálnej koordinácie medzi krajinami Vyšehradskej skupiny, ktorej prínos v rámci EÚ neustále rastie. Slovenský premiér sa s viceprezidentom Bidenom zhodol aj na potrebe vytvárania nových pracovných príležitostí a podpory ekonomického rastu na oboch brehoch Atlantiku prostredníctvom dosiahnutia Transatlantického obchodného a investičného partnerstva.

Viac informácií + foto a video na: http://www.vlada.gov.sk/robert-fico-vo-washingtone-navsteva-usa-splnila-vsetky-nase-ocakavania/

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Žijeme v zlých, prašivých časoch. Toto je Karneval krýs Maurice Maeterlinck: MODRÝ VTÁK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.