Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. apríla 2015 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

FICO: Danišova dojmológia na pokračovanie

BRATISLAVA 14. apríla – Už úvodné pasáže jeho dnešného diela, snažiaceho sa pripísať problémy reštrukturalizácie Váhostavu predsedovi vlády, dokazujú, že autor sa neodkloní od svojho obľúbeného žánru a opäť pôjde o výpočet osobných dojmov bez akéhokoľvek faktu, ktorý by tieto dojmy potvrdzoval. Keďže fakty chýbali, musel autor svoje závery stavať napríklad na tvrdeniach bývalého predsedu HZDS, o ktorého dôveryhodnosti ani on sám asi nie je veľmi presvedčený. Alebo musí svoje dojmy opierať o doposiaľ nijako nepotvrdené tvrdenia z údajného vyšetrovacieho spisu. Kauzu Gorila, ktorá sa od začiatku do konca týka privatizačných a korupčných praktík druhej vlády M. Dzurindu v stámiliónových objemoch, sa pritom autor samozrejme snaží pripísať strane SMER-SD.
V rovnako pochybnej optike a dikcii pokračuje autor aj pri samotnom preukazovaní zodpovednosti premiéra za problémy reštrukturalizácie Váhostavu. Aj to totiž stojí na „dôkazoch“ typu: „Minulý rok sa vo viacerých médiách objavili informácie, že v rezorte dopravy má mať vplyv“, alebo „Je veľmi pravdepodobné, že práve on stál“, alebo „táto partia mala v minulosti pracovať“. Keďže autor nič nevie, len sa domnieva, nemôže napísať: „bolo to takto a takto“, ale musí svoje osobné dojmy zabaliť do neškodného vágneho „jedna pani povedala“. Hlavný cieľ – obviniť a pošpiniť obraz predsedu vlády bez faktov je tak splnený.
Preto ako odpoveď na osobné dojmy autora o zodpovednosti za problémy veriteľov Váhostavu, len pár faktov: Dominantná časť súčasných problémov veriteľov Váhostavu vznikla z troch veľkých štátnych zákaziek, ktoré Váhostav uzavrel počas vlády I. Radičovej. Tieto zákazky mali kvôli politicky a populisticky motivovanému tlaku ministra dopravy Figeľa na čo najlacnejšie diaľnice tak nereálne nízke ceny, že bolo zrejmé, že bude problém s vyplácaním subdodávateľov.
Rovnako je faktom, že reštrukturalizácia Váhostavu prebieha podľa zákona druhej vlády M. Dzurindu, ktorý znevýhodnil malých veriteľov napr. pred bankami. Podľa týchto nie dobrých pravidiel prebehlo viac ako 500 reštrukturalizácií, mnohé s obdobnými parametrami výplaty veriteľov, tieto prípady však záhadne opozícii a komentátorom ako D. Daniš na srdci neležali. Napokon to, že D. Daniš v téme ako takej plne prebral optiku opozície, účelovo politizujúcej problém komerčného vzťahu, dôveryhodnosti jeho tvrdení samozrejme nepridáva, ale naopak. V tomto duchu ho samozrejme ani nezaujíma, že vláda okrem systémovej zmeny zlého zákona o reštrukturalizácii našla riešenie aj poškodených veriteľov v tomto konkrétnom prípade. A našla riešenie, ktoré nepôjde na úkor daňových poplatníkov.
Keďže komentátor Daniš zjavne mieni pokračovať vo svojom obľúbenom žánri, vedenom zjavným politickým nepriateľstvom voči vláde, predseda vlády bude pri každom lživom informovaní o svojej osobe chrániť svoje právo zákonnými prostriedkami.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Žijeme v zlých, prašivých časoch. Toto je Karneval krýs Maurice Maeterlinck: MODRÝ VTÁK

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.