Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. augusta 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

EÚ fondy určené na zatepľovanie. Aký je o ne záujem?

BRATISLAVA 1. augusta – Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) už druhý mesiac prijíma žiadosti o úver z prostriedkov Európskej únie, ktoré sú určené na zlepšenie energetickej efektívnosti (zatepľovanie) existujúcich budov v mestských oblastiach (projekt JESSICA). Na tento účel ŠFRB v roku 2013 poskytuje úvery s úrokom 0%, s dobou splatnosti 15 rokov, a to vo výške 80% z obstarávacej ceny oprávnených nákladov. Oprávneným žiadateľom o úver sú vlastníci bytov a nebytových priestorov v zastúpení správcom, a spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov v mestských oblastiach na území všetkých samosprávnych krajov.

Pre rok 2013 je v projekte JESSICA vyčlenených 11 529 412,- Eur, ktoré sú rozdelené do jednotlivých krajov v rámci operačných programov, pre ROP (regionálny operačný program) je vyčlenených 8 mil. Eur a pre OPBK (operačný program bratislavský kraj) 3 529 412,- Eur.

ŠFRB od 3.6.2013 do 1.8.2013 na projekt JESSICA registruje 25 podaných žiadostí. Z hľadiska objemu finančných prostriedkov bol prejavený záujem už o skoro 40%, čo predstavuje sumu 4,5 mil. Eur z vyčlenených 11,5 mil. Eur. Z jednotlivých krajov prejavil najväčší záujem z hľadiska pridelených prostriedkov Trenčiansky kraj, ktorý má záujem o 84% t.j. 779 tis. Eur z pridelených 928 tis. Eur, Žilinský 68% t.j. 792,5 tis. Eur z pridelených 1,168 mil. Eur, Trnavský 53% t.j. 405,5 tis. Eur z pridelených 768 tis. Eur, Nitriansky 51,5% t.j. 601 tis. Eur z pridelených 1,168 mil. Eur, Košický 44% t.j. 564 tis. Eur z pridelených 1,28 mil. Eur, Banskobystrický 40% t.j. 437 tis. Eur z pridelených 1,088 mil. Eur, Bratislavský 26,5% t.j. 936 tis. Eur z pridelenými viac ako 3,5 mil. Eur a Prešovský kraj, ktorý má ako druhý najviac vyčlenených finančných prostriedkov, a to 1,6 mil. Eur zatiaľ neprejavil o projekt žiaden záujem.

Štátny fond rozvoja bývania (ŠFRB) zabezpečuje podporu v oblasti bytovej politiky a zefektívnenia existujúceho systému podpory bývania, ktorá sa realizuje v prevažnej miere formou poskytovania výhodných dlhodobých úverov. Slúži najmä na vytváranie výhodných podmienok pre obstarávanie nájomného bývania pre sociálne slabšie skupiny obyvateľstva, cielenú obnovu bytového fondu, zvýšenie efektívnosti podpory bývania a využitie prostriedkov štrukturálnych fondov EÚ.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Realitné fondy zaznamenali medziročný nárast 11,5 %. Pozitívne vyhliadky bude umocňovať trend klesajúcich úrokových sadzieb Enterprise Investors predávajú podiel v JNT Group

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.