Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. novembra 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

EMED získal dobývací priestor pri Detve

BRATISLAVA 22. novembra – Obvodný banský úrad v Banskej Bystrici dňa 19. novembra 2012 vydal rozhodnutie o určení dobývacieho priestoru pre spoločnosť EMED Slovakia v lokalite Biely vrch. Firma tak môže pokračovať v ďalšom povoľovacom procese k príprave ťažby zlatej rudy pri Detve.

Spoločnosť EMED Slovakia získala rozhodnutie o určení dobývacieho priestoru v lokalite Biely vrch pri Detve, kde plánuje ťažbu zlatej rudy. Dobývací priestor určil Obvodný banský úrad v Banskej Bystrici na základe splnenia všetkých potrebných právnych a zákonných požiadaviek spoločnosťou EMED Slovakia.

„Veľmi nás potešila správa o určení dobývacieho priestoru v lokalite Biely vrch pri Detve. Po 7 rokoch intenzívnej a zodpovednej práce celého slovenského tímu je to znamenie, že naše aktivity na Slovensku napredujú správnym smerom. Stále sme však len na začiatku dlhej cesty a čaká nás ešte veľa práce,“ uviedol generálny riaditeľ EMED Mining Harry A. Adams.

Určenie dobývacieho priestoru znamená pre spoločnosť EMED Slovakia len jeden z nevyhnutných krokov, aby mohla pokračovať v celom povoľovacom procese. Predstavitelia firmy predpokladajú, že budúci rok začne časovo aj finančne náročný proces posudzovania vplyvov na životné prostredie, tzv. EIA. Počas tohto procesu budú mať všetky dotknuté obce, združenia či jednotlivci možnosť vyjadriť svoje pripomienky a výhrady k projektu. Na základe posudkov a odborných štúdií budú štátne orgány ďalej rozhodovať o možnosti potenciálnej ťažby zlatej rudy.

„Po získaní dobývacieho priestoru sa môžeme zamerať na celý rad štúdií, ktoré sú potrebné pre proces EIA, ktorý chceme začať už v budúcom roku, pričom budeme ďalej rokovať a informovať našich partnerov z oblasti samosprávy, priemyslu či občianskych združení,“ vyjadril sa generálny riaditeľ EMED Slovakia, Marián Urban.

Spoločnosť EMED Slovakia je pripravená aj naďalej otvorene hovoriť o svojom projekte a ponúka priestor na širokú diskusiu ohľadom plánovaného projektu ťažby zlatej rudy pri Detve.

EMED Slovakia je dcérskou spoločnosťou akciovej spoločnosti EMED Mining, ktorá je kótovaná na burzách v Londýne a kanadskom Toronte. Hlavnými akcionármi spoločnosti EMED Mining sú Resource Capital Funds (USA, Austrália), Xiangguang International Holdings (Čína) a RBC Asset Management (Kanada). EMED Mining vyvíja aktivity aj vo svete. Vlastní napríklad medenú baňu Rio Tinto v Španielsku a uskutočňuje prieskumy na Cypre, v Turecku či v Saudskej Arábii.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

EMED chce viac diskusie o projekte v Detve EMED zverejnil nezávislé štúdie o dopadoch ťažby pre región

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.