Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júla 2012 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

EMED plánuje investovať v Detve, podporí aj rozvoj regiónu

BRATISLAVA 12. júla – Spoločnosť EMED Slovakia dnes predstavila zástupcom Banskobystrického samosprávneho kraja projekt dobývania zlatej rudy na Bielom vrchu neďaleko Detvy. Zároveň prezentovala aj s tým súvisiace návrhy na rozvoj mesta a regiónu. „Veríme, že naše plány predstaviteľov samosprávy zaujali a do budúcnosti sme vytvorili dobrý základ pre ďalšie diskusie a stretnutia,“ skonštatoval Marian Urban, generálny riaditeľ EMED Slovakia. Podľa Urbana sa komisiaúzemného plánu a životného prostredia zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja zaujímala aj o sociálne a ekologické dopady prípadnej realizácie ťažby. „Mali sme možnosť prezentovať stav príprav projektu a jeho potenciálne benefity pre región, ale aj obavy obyvateľov, ktoré však vychádzajú z nedostatočnej informovanosti,“ povedal

„Investor nás požiadal o možnosť predstaviť projekt. Aj pre nás je dôležité poznať jeho víziu, takže snahu o dialóg vítame,“ skonštatoval Zoltán Bán, predseda Komisie územného plánu a životného prostredia zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja. Podľa neho je dôležité komunikovať so spoločnosťami, ktoré majú potenciál priniesť do regiónu nové pracovné miesta, na druhej strane chápe aj ich obavy. „Ľudia majú obavy z veľkých stavieb, čo vyplýva zo zlej historickej skúsenosti. V minulosti sa tak neprihliadalo ani na ochranu životného prostredia, ani na zábezpeky. Našťastie je dnes dostatočne silná legislatíva a aj technológie sú ďalej než v minulosti,“ povedal po stretnutí Bán. Podľa neho je možné projekt spoločnosti EMED Slovakia vnímať aj v kontexte výstavby úseku cesty R2. Lepšia infraštruktúra by totiž umožnila vytvorenie väčšieho počtu pracovných miest.

Zástupcovia komisie privítali aj sprievodné aktivity spoločnosti EMED Slovakia, ktorá sa aktívne podieľa na podporovaní komunity v meste Detva. Iba začiatkom júna 2012 sa uzavrelo grantové konanie, kde spoločnosť rozdelila takmer 10 000 Eur na podporu štyroch lokálnych projektov.

EMED Slovakia na základe prieskumov predpokladá, že sa v lokalite Bieleho vrchu nachádza významné ložisko zlata, ktorého ťažba za použitia najmodernejších technologických postupov by priniesla významný profit celému regiónu Detvy. Preň je charakteristický nedostatok pracovných miest i významnejších investícií. Podľa predstaviteľov spoločnosti by v regióne malo vzniknúť 150 priamych pracovných miest a približne 600 nepriamych. EMED Slovakia zároveň odhadol objem investície na 300 miliónov Eur v horizonte 10 rokov v závislosti na rýchlosti realizácie projektu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

EMED získal dobývací priestor pri Detve EMED chce viac diskusie o projekte v Detve

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.