Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. septembra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Efektívny platobný styk

BRATISLAVA 26. septembra – Prioritou podnikateľa je uskutočniť platby dodávateľom načas, ako aj vedieť, kedy mu budú pripísané prostriedky za tovar od jeho odberateľov.

Ak uskutočňujete prevod na iný účet v tej istej banke, môžete počítať s tým, že odoslaná platba bude príjemcovi pripísaná na účet ešte v ten istý deň. Dôležité je, aby ste prevod zadali v rámci bankou stanovenej lehoty. Iba v tomto prípade banka garantuje, že daná platba bude prijímateľovi pripísaná v ten istý pracovný deň. Dobrou správou je, že tieto lehoty sú štandardne dlhšie pre platby zadané prostredníctvom elektronických kanálov, takže platby môžete zadávať aj v neskorších popoludňajších hodinách.

Pri platbe do inej banky v SR budú príjemcovi pripísané prostriedky na účet v nasledujúci pracovný deň po dni, ako odošlete platobný príkaz. Opätovne je potrebné dodržať čas zadania prevodu v rámci bankou stanovenej lehoty.
Odporúčame overiť si vo vašej banke lehoty na zadávanie prevodných príkazov, aby ste vaše platby odoslali načas a nepokazili si reputáciu podnikateľa, ako aj neboli vystavení sankciám za omeškanie zo strany vašich dodávateľov.

Mám zahraničných obchodných partnerov v Nemecku a Česku, ale bojím sa vysokých nákladov na platby do zahraničia a dlhých lehôt pre vykonanie prevodov. Čo s tým?

V prípade obchodovania so zahraničím je pre podnikateľa výhodné realizovať platby v rámci SEPA krajín a v mene EUR. Poplatky za takéto platby sú na úrovni poplatkov za prevody v rámci SR a príjemca obdrží platbu v nasledujúci pracovný deň. Medzi SEPA krajiny patria krajiny EÚ a krajiny Island, Lichtenštajnsko, Nórsko a Švajčiarsko.
V prípade platby z účtu vedeného v ČSOB SR v prospech klienta ČSOB ČR je mimoriadnou výhodou to, že príjemcovi sú pripísané prostriedky ešte v daný pracovný deň.

Ako mám jednoducho a rýchlo zadať platbu?

Prevody v rámci SR ako aj do zahraničia môžete zadať priamo na pobočke, ale efektívnejšie a pohodlnejšie je využitie elektronického bankovníctva. Získate tak niekoľko výhod. Šetríte váš čas a zároveň ušetríte aj na poplatkoch za prevod, pretože cena za elektronický prevod je výrazne nižšia ako cena za podanie papierového prevodu na pobočke. A navyše máte na zadanie prevodu viac času, pretože lehoty pre spracovanie elektronických platieb v daný deň sú štandardne dlhšie ako tie na pobočke.

Navyše s aplikáciou ČSOB SmartBanking pre váš mobil máte služby elektronického bankovníctva neustále pri sebe a platbu môžete zadať skutočne kdekoľvek.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Február: Čas prehodnotiť vplyv alkoholu a nezdravej stravy na vašu pečeň E-shopy sa zmenili na dátové firmy. Mnohí majitelia však ,,zlaté“ informácie nevedia využiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.