Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

DonauFEST Bratislava 2013 ponúka atmosféru 9 krajín

BRATISLAVA 6. septembra – Vo štvrtok, 5. septembra bol na nábreží Dunaja slávnostne otvorený prvý ročník festivalu DonauFEST Bratislava 2013.

Festival otvoril primátor hlavného mesta Bratislava Milan Ftáčnik, riaditeľka festivalu Martina Luknárová a primátori partnerských miest ULM Gunter Czisch a Neu Ulm Gerd Hölzel

DonauFEST Bratislava 2013 hosťuje 9 krajín dunajského regiónu – Nemecko, Rakúsko, Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko a Moldavsko.

Kultúrny program je v jednotlivé festivalové dni rozložený do dramaturgických kategórií. Predstavuje sa v ňom viac ako sto účinkujúcich z 5 hosťovských a domácich krajín.

Počas nastávajúceho víkendu sa návštevníci môžu tešiť na formácie ako ELLEDANSE, LAS BALKANIERAS, THE PASTELS, LADYLICIOUS, MY NAME IS MUSIC, FUNNY FELLOWS, či BRATISLAVA HOT SERENADERS a Milan Lasica.

V sobotu začne program sprievodným podujatím SUP (Stand Up Paddle Board) show, štart DANUBE SUP MARATHON Eurovea – Čunovo, o šestnástej sa milovníci veteránov môžu tešiť na DANUBE RALLYE.

V nedeľu je pripravená škola varenia pre malých aj veľkých, ale aj Dávna móda prešporského korza. Návštevníci majú možnosť ochutnať počas štyroch festivalových dní pochúťky ako bryndzové halušky, strapačky, pleskavicu, jelení guláš s viedenskou knedľou, držkový perkelt, skvelý domáci maďarský chlieb s oškvarkami z mangalice, či mangalicový perkelt. DonauFEST Bratislava oficiálne končí v nedeľu 8. septembra o 18:00.

Ďalšie informácie na http://www.donaufest.sk/

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

DonauFEST Bratislava prilákal takmer 8 tisíc návštevníkov DonauFEST Bratislava prilákal takmer 8 tisíc návštevníkov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.