Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. septembra 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

DonauFEST Bratislava prilákal takmer 8 tisíc návštevníkov

BRATISLAVA 9. septembra – Od štvrtka 5. septembra sa na nábreží Dunaja, námestí Eurovea, konal prvý ročník festivalu DonauFEST Bratislava 2013. Organizátor DanubeFestu, ktorého nultý ročník sa konal minulý rok v septembri na bratislavskom Hlavnom námestí, tak pokračuje v tradícii a rozvoji jeho myšlienky avšak pod novým názvom a s medzinárodnou podporou.

Festival otvoril vo štvrtok na hlavnom pódiu primátor hlavného mesta Bratislava Milan Ftáčnik, riaditeľka festivalu Martina Luknárová a primátori partnerských miest ULM Gunter Czisch a Neu Ulm Gerd Hölzel.

DonauFEST Bratislava 2013 hosťoval 9 krajín dunajského regiónu – Nemecko, Rakúsko, Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko a Moldavsko. Kultúrny program bol v jednotlivé festivalové dni rozložený do dramaturgických kategórií. Predstavilo sa v ňom viac ako sto účinkujúcich z 5 hosťovských a domácich krajín.

Bratislavčania, ale aj mnohí turisti mali možnosť ochutnať počas štyroch festivalových dní pochúťky ako bryndzové halušky, strapačky, pleskavicu, jelení guláš s viedenskou knedľou, držkový perkelt, skvelý domáci maďarský chlieb s oškvarkami z mangalice, mangalicový perkelt, bratislavské rožteky, typické nemecké klobásky či rezeň so zemiakovým šalátom. DonauFEST Bratislava oficiálne skončil v nedeľu 8. septembra o 18:00 a prekonal minuloročnú návštevnosť, kedy sa na Hlavné námestie prišlo pozrieť 7 000 ľudí.

Počas štyroch festivalových dní sa na nábreží Dunaja vystriedalo odhadom 8 000 návštevníkov.

„Záujmu Slovákov, ale aj zahraničných turistov o kultúru, tradície a gastronómiu krajín dunajského regiónu sa pochopiteľne tešíme a veríme, že spolu s celým tímom budeme do hlavného mesta prinášať projekty, ktoré budú plnohodnotnou súčasťou diania v meste“, hovorí riaditeľka projektu Martina Luknárová.

Festival sa konal pod záštitou primátora hlavného mesta Bratislava Milana Ftáčnika, s výraznou podporou Bratislava Tourist Board a bol vyvrcholením Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2013.

Neopakovateľnú atmosféru z DonauFest Bratislava 2013 si môžete pozrieť na oficiálnych stránkach podujatia http://www.donaufest.sk/

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

DonauFEST Bratislava prilákal takmer 8 tisíc návštevníkov DonauFEST Bratislava 2013 ponúka atmosféru 9 krajín

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.