Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. septembra 2013 VyhláseniaŠtátna správa od PRservis.skSITA Diskusia()

Denník Plus 1 deň profesionálne zlyhal, R. Fico žiada ospravedlnenie

BRATISLAVA 5. septembra – Denník Plus 1 deň v dnešnom vydaní na titulke, ako aj v článku pod názvom „ S Jankou v bare na pláži“ predviedol bezprecedentné porušenie všetkých profesionálnych a etických zásad novinárskej práce. V zjavnej snahe o senzáciu za každú cenu uverejnil fotografiu, ktorá má údajne dokazovať, že predseda vlády R. Fico a zamestnankyňa ÚV SR Jana Halaszová boli 9. augusta tohto roku v Chorvátsku. Zjavne neidentifikovateľná fotografia však nič také nedokazuje. Naopak s určitosťou môžeme konštatovať, že sa na nej uvedené osoby nenachádzajú. Navyše takáto fotografia mohla vzniknúť kdekoľvek. O tom, že v tomto článku ide o vymyslenú konštrukciu bez reálneho základu, svedčí aj pravidlo, podľa ktorého v čase, keď dvaja z troch najvyšších ústavných činiteľov sú mimo územia štátu, tretí zostáva na Slovensku. V čase, o ktorom denník píše, však boli tak prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič, ako aj predseda Národnej rady Slovenskej republiky Pavol Paška na dovolenkách v zahraničí.
Vzhľadom na tento od začiatku do konca vymyslený príbeh, vedený zjavnou snahou škandalizovať predsedu vlády, žiada R. Fico od denníka okamžité ospravedlnenie. V prípade jeho neuverejnenia v zajtrajšom vydaní podnikne príslušné právne kroky na svoju ochranu.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Jiřina Bohdalová si ma vygúglila a vraj som hezkej prevít, tvrdí Jaro Slávik Top projekty Ceny ITAPA 2023 – Víťazmi sú elektronický účet poistenca a HandCubeKeys

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Štátna správa

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.