Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. augusta 2013 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Danube Fest pokračuje v tradícii pod novou značkou

BRATISLAVA 26. augusta – Organizátor Danube Festu, ktorého nultý ročník sa konal minulý rok v septembri na bratislavskom Hlavnom námestí pokračuje v tradícii a rozvoji jeho myšlienky avšak pod novým názvom s medzinárodnou podporou.

Po 15 ročnej tradícií medzinárodného dunajského festivalu, ktorý organizujú každé dva roky nemecké mestá Ulm a Neu Ulm sa DonauFEST uskutoční v dňoch 5.- 8. septembra aj v Bratislave. Primátori oboch miest ho slávnostne otvoria v štvrtok 5. septembra o 17.00 na námestí pred Eurovea.

Hlavnou myšlienkou DonauFESTU 2013 je spojenie exhibície a prezentácie cestovného ruchu, skvelého jedla z regionálnych kuchýň a sladkovodných živočíchov, prezentácie kultúr a minorít jednotlivých štátov. Podunajské krajiny sa na dunajskom nábreží predstavia prostredníctvom regionálnej gastronómie, tradičných remesiel či pestrého kultúrneho programu, ktorý bude každý deň v znamení iného žánru.

Podľa Guntera Czischa, prvého primátora mesta Ulm, „hlavným posolstvom podujatia DonauFEST je vzájomné priblíženie krajín, regiónov a ich obyvateľov. Kultúra, tradičná gastronómia, návšteva turistov a atraktívna show pre všetky vekové skupiny sú tým najlepším spôsobom, ako sa lepšie vzájomne spoznať vo veľkom mulitikulturálnom priestore Podunajského regiónu.“

Festival sa aj tento rok koná pod záštitou primátora hlavného mesta SR, Milana Ftáčnika. „Rozvoj Bratislavy a najmä urbanizácia ľavého brehu Dunaja s priamym sprístupnením rieky verejnosti, ponúka vytváranie novej identity mesta. S Dunajom je úzko spojená aj najúspešnejší projekt bilaterálnej spolupráce Viedne a Bratislavy, rýchly katamarán Twin City Liner,“ uviedol Milan Ftáčnik.

„DonauFEST sa koná v Ulme každý druhý rok už 15 rokov, preto bolo pre nás zaujímavé prijať ponuku o vzájomnom kooperovaní našich dvoch miest a pokračovať v organizovaní tohto podujatia pod novou značkou, zato rovnakou myšlienkou s akou sme prišli už minulý rok. V tejto chvíli ju máme v pláne rozvíjať a prinášať tak do Bratislavy kus Dunajského regiónu. Veľmi sa tešíme, že náš festival je súčasťou Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2013, ktorých bude podujatie dôstojným vyvrcholením“, dodáva riaditeľka festivalu Martina Luknárová.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Jedno z najstarších slovenských vinárstiev Hubert J. E. zbiera ocenenia doma i vo svete “Kráľ valčíka” prinesie 11. novembra 2023 do TIPOS Arény v Bratislave hudobnú extravaganzu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.