Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. februára 2014 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

DANKO: Zákon nesmie poznať rovných a rovnejších!

BRATISLAVA 11. februára – Minister financií Peter Kažimír sa nedávno vyjadril, že rezort financií bude pri výbere daní ,,postupovať ako rotvajler“. Väčšia razancia pri odhaľovaní daňových únikov je isto potrebná a vítaná – Slovensko je totiž stále medzi piatimi krajinami Európskej únie s najhorším výberom daní. Otázne však je – ak by sme použili podobný obrazný jazyk – či ,,rotvajler“ bude vedieť rozlíšiť, či napadne skutočného záškodníka pánovho revíru, alebo nevinného okoloidúceho.
V minulosti zo strany SNS zaznelo už niekoľko požiadaviek na zastavenie daňových únikov zo strany záujmových skupín. Doteraz prišiel štát svojou nečinnosťou o peniaze, ktoré teraz chýbajú v zdravotníctve alebo školstve. Tieto peniaze skončili v rukách zorganizovaných a navzájom prepojených skupín. Vláda by preto mala dbať nielen na zastavenie daňových únikov, ale taktiež na to, aby sa tieto prostriedky vrátili späť do štátnej pokladnice.
Jedným z nástrojov je zákon o preukazovaní pôvodu majetku, ktorého aktuálna podoba je nedostatočná a neaplikovateľná. Vláda SR ústami ministra financií, ktorý vyhlásil, že krátenie daní je ,,hrdelný zločin“, konečne iba priamo povedala, čo si každý občan Slovenska myslí. Na druhej strane je otázka, či aj doterajšiu nečinnosť a prizeranie sa tomuto stavu nie je možné považovať za to isté…

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Lidl otvoril tretiu predajňu v Martine Pápež František požehnal v Šaštíne základný kameň novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.