Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. februára 2014 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

DANKO: Napriek odmietnutiu Generálnej prokuratúry SNS trvá na svojom

BRATISLAVA 17. februára – GP SR vo svojom zdôvodnení o. i. uvádza, že ,,nemá oprávnenie vykonávať previerky dodržiavania zákonov subjektmi, ktoré vedú kampaň na funkciu prezidenta Slovenskej republiky“, pretože ,,sa nejedná o postup orgánu verejnej správy…“. V ďalšej časti zdôvodnenia sa píše, že ,, zákon č. 46/1999 Z. z. o spôsobe voľby prezidenta Slovenskej republiky, o ľudovom hlasovaní a jeho odvolaní a doplnení niektorých ďalších zákonov nemá ustanovenie, ktoré by obsahovalo sankciu za nedodržanie zákazu vedenia kampane mimo určeného času“.
SNS plne rešpektuje odpoveď Generálnej prokuratúry SR. Zároveň však zdôrazňuje, že napriek tomu, že prezidentskí kandidáti nie sú postihnuteľní sankciami za nedodržanie zákona o dĺžke volebnej kampane, mali by si uvedomiť, že kandidujú na post hlavy štátu, na post prvej osoby v tejto republike. Preto by ako prví mali striktne dodržiavať zákon a ísť príkladom všetkým občanom. Napriek tomu, že zákon porušenie dĺžky predvolebnej kampane nesankcionuje, prezidentskí kandidáti by sa už len z morálneho dôvodu mali držať litery zákona.
SNS podala podnet na Generálnu prokuratúru v súvislosti s porušovaním zákona č. 46/1999 Z.z. o spôsobe voľby prezidenta Slovenskej republiky, podľa ktorého sa kampaň začína až 15 dní pred prvým kolom prezidentských volieb a končí sa 48 hodín pred voľbami. Väčšina prezidentských kandidátov však už v lete začala billboardovú kampaň ako aj kampaň v elektronických médiách v podobe účasti na diskusných reláciách. SNS zároveň vyzvala všetkých prezidentských kandidátov, aby vytvorili transparentné účty a umožnili tak verejnosti kontrolu financovania kampane. Doteraz tak však urobili len štyria kandidáti.

Andrej Danko
predseda SNS

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Lidl otvoril tretiu predajňu v Martine Pápež František požehnal v Šaštíne základný kameň novej Univerzitnej nemocnice sv. Martina

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.