Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. augusta 2017 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Dana Kršáková ku kauze eurofondy: Nebudeme nástrojom v politickom boji

BRATISLAVA 3. augusta 2017 – Dôrazne protestujem voči škandalizácii a zaťahovaniu môjho mena a mena našej firmy do politických bojov v súvislosti s prideľovaním eurofondov na Ministerstve školstva. Dištancujeme sa od toho, čo sa momentálne deje v médiách a odmietame, aby sme boli ako nástroje politiky vťahovaní medzi kauzy na úrovni Gorily či Baštrnáka, s ktorými nemáme nič spoločné. Je zahanbujúce, že novinári denníka Nový čas a portálu aktuality.sk, ktorí kritizujú pokrivenie morálky spoločnosti, sami sa na ňom zúčastňujú, keď zámerne škandalizujúco manipulujú s informáciami a nerešpektujú základné pravidlá žurnalistickej etiky.

Firma Direct Impact s.r.o. nie je žiadna schránková ani garážová firma. Seriózne funguje na trhu aktívne viac než 15 rokov, je zakladateľom rešpektovanej platformy podporujúcej digitalizáciu spoločnosti ITAPA, v rámci ktorej spolupracuje so stovkami odborníkov z celého sveta a pred dvoma rokmi získala ISO Certifikát kvality v oblasti výskumnej, vývojovej, analytickej a poradenskej činnosti pre IT. Napriek tomu sa ocitla na vyfabulovanom zozname „pochybných“ firiem, nakoľko si spolu s ďalšími partnermi v konzorciu, vrátane odborných pracovísk Univerzity Komenského, dovolila podať žiadosť o grant z prostriedkov EÚ na zmysluplný projekt v oblasti umelej inteligencie. Podporu na projekt s medzinárodným dosahom, ktorého cieľom je významne pomôcť pacientom trpiacim chronickými a nevyliečiteľnými chorobami, tentokrát získala. Sotva však došlo k podpisu zmluvy, konzorcium nemalo žiadnu šancu vyprodukovať ani prvé zverejniteľné výsledky, a na pozadí politicko-mediálnej kauzy bola už zdehonestovaná práca desiatok slovenských odborníkov. Pred zverejnením bezdôvodne poškodzujúcich informácií naša spoločnosť vôbec nebola kontaktovaná, čím sme sa dostali do pozície vopred zatratených bez šance aspoň na minimálnu konfrontáciu.

Dôvod spochybnenia mal byť ten, že firma doteraz nerobila medicínsky výskum. Úlohou Direct Impact v projekte však nie je samotný medicínsky výskum. Základnou ideou projektu je sofistikované spracovanie obrovského množstva dát vedeckej produkcie z biomedicínskej oblasti na celom svete a úlohou našej spoločnosti v ňom je práve výskum spracovania otvorených dát, čo je činnosť, ku ktorej získala aj certifikát kvality. Takto spracované informácie povedú ďalej napríklad k tomu, že sa pacientom s Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou, pečeňovými ochoreniami alebo dokonca aj cystickou fibrózou zvýši kvalita a dĺžka života.

Projekt sme poctivo pripravovali 2 roky – rozpracovali jeho ideu, oslovili skúsených partnerov z výskumného aj medicínskeho prostredia, zabezpečili jeho odborné zázemie po všetkých stránkach a vďaka jeho medzinárodnému dosahu už rokujeme so zahraničným partnerom o jeho následnom nasadení v Severnej Amerike. V rámci konzorcia projektu sú zastúpené malé inovatívne firmy, väčšia firma aj akademický partner (štyri pracoviská Lekárskej fakulty Univerzitnej nemocnice v Bratislave) a na projekte bude pracovať 67 odborníkov zo 4 organizácií – najmä genetikov, biomedikov, lekárov a IT špecialistov.

Splnili sme všetky podmienky výzvy, predložili sme výskumný zámer s naším najlepším vedomím a snahou o maximálnu kvalitu a žiadame férový prístup. Aby sme boli hodnotení podľa výsledkov a pridanej hodnoty, a nie na základe bulvárnych pikantérií. Žiadame, aby sa rozlišovala zodpovednosť a neprenášali sa na nás chyby iných. Chápeme zmysel novinárskej práce. Rozumieme, že kritika napomáha tomu, aby sa na Slovensku robili kvalitné veci. Ale my nenesieme žiadnu zodpovednosť za činnosť Ministerstva školstva.Nebudeme posudzovať, či výzvy boli nastavené dobre. Nevieme ani to, akú kvalitu mali schválené a neschválené projekty. Nevieme, či sa pri hodnotení neudiali chyby. My sme len pod vlastnou hlavičkou náročne vypracovali a pripravili projekt. Neurobili sme nič, čo by sa dalo označiť slovom „pochybné“. A preto ostro protestujeme voči politizácii, znevažovaniu a dehonestácii našej firmy a celého konzorcia, nakoľko takéto konanie bezdôvodne poškodzuje meno našej spoločnosti, meno mojej osoby a projekt, ktorému už v tejto chvíli hrozia neželané škody.

K téme

5 knižných tipov na tento týždeň. Silné, zábavné a inšpiratívne príbehy Vokálny highlight roka. ‚Songs We Know‘ v Bratislave

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.