Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. októbra 2017 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Čo dnes poháňa produktivitu

BRATISLAVA 5. októbra 2017 – Produktivita je pojem, ktorý nevychádza z módy. Práve naopak, v čase, keď rezonuje nedostatok novej kvalifikovanej pracovnej sily a keď sa do výroby a logistiky tlačia moderné technológie, je vysoká efektivita a konkurenčná schopnosť firiem čoraz naliehavejšia.

Už nemá zmysel diskutovať, do akej miery sú pri raste produktivity rozhodujúce stroje a do akej ľudia. Dôležité je neodkladne hľadať postupy a nástroje, ako využiť jedinečnosť technologického aj ľudského potenciálu. Ako ich skĺbiť a urobiť ďalší krok (či skok) k efektívnejšiemu podnikaniu. Konkrétne spôsoby, ako na to, ako aj príklady úspešných firiem predstaví jubilejný 20. ročník CEIT & TREND konferencie Národného fóra produktivity 2017. Konferencia sa uskutoční 11. – 12. októbra v hoteli Holiday Inn v Žiline.

Na konferencii sa budeme bližšie venovať aj týmto témam:

Vnímajme produktivitu komplexne
Produktivita je hlavným komponentom ekonomického rastu a tvorby bohatstva. Pozrime sa na ňu komplexne. Čo ovplyvňuje rast produktivity v makroekonomickom meradle a čo vo firemnom svete? Kapitál, technológie alebo ľudský potenciál? Čo sa zmení v nasledujúcom období, keď mohutne nastúpi automatizácia, robotizácia a umelá inteligencia? Ako to ovplyvní produktivitu, výkonnosť a zárobky ľudí? Ako produktivitu meriame, analyzujeme a hodnotíme?

Technické riešenia pre zvyšovanie produktivity
Bez ľudí by neboli nové „smart“ technológie a bez smart ľudí, ktorí dokážu nové technológie ovládnuť, nie je možný ďalší rozvoj. Ako na rast produktivity vplývajú pokrokové technické riešenia? Internet vecí dnes už pre mnohé firmy nie je novinkou. Čo pre ne znamená? A aké ďalšie IT riešenia a softvérové nástroje možno využiť na razantnú podporu produktivity? Klasické nástroje, nové IT riešenia a softvérové nástroje podporujúce razantný rast produktivity.

Bez ľudí to nepôjde
Ľudia sú najcennejším zdrojom, ktorý firma má. V meniacom sa trhovom prostredí treba neustále hľadať úplne nové nástroje a prístupy, ako zefektívniť cennú a nenahraditeľnú ľudskú prácu. Ako motivovať a vzdelávať zamestnancov pre podporu rastu produktivity? A kde hľadať a ako vychovávať lídrov zmeny, schopných zapáliť a inšpirovať ostatných? Ako sa adaptujú firmy na meniacu sa úlohu ľudí s rastúcou digitalizáciou a využívaním pokrokových technológií?

Produktivita hrou – ako sa menia tradičné biznis modely?
Uber, Hyperloop, Aeromobil, Ecocapsule. Svetové i slovenské firmy, ktoré sa presadili jedinečným nápadom. Majú minimálny počet zamestnancov, ale vďaka originálnemu biznisovému konceptu pôsobia celosvetovo. Ako v „novej ekonomike“ rátajú produktivitu a vôbec, zaujíma ich? Ako podchytiť tvorivých zástupcov „generácie Z“ v snahe podnikať inak a efektívnejšie?

Je „šťastná firma“ synonymom produktívnej firmy?
Sú spokojní a motivovaní zamestnanci zárukou, že firma bude rásť a rozvíjať sa? Je úspešná a produktívna firma zárukou i dôkazom, že za ňou stoja šťastní ľudia? Je dôležité, aby bola firma šťastná? Ako pozitívnu energiu premeniť na odvahu, pružnosť, tvorivosť a spoluprácu vo firme?

Aktuálny program a prihlášku nájdete na stránke www.trendkonferencie.sk

K téme

Ovládnite svetlo u Vás doma Výluky z poistenia v čase nepokojov

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.