Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. marca 2014 PR správyPodnikové info od PRservis.skSITA Diskusia()

Chirana T. Injecta pokračuje v expanzii smerom do Dánska

BRATISLAVA 4. marca – Dánsky výrobca zdravotníckej techniky je druhou zahraničnou akvizíciou slovenskej spoločnosti CHIRANA T.Injecta. V decembri 2013 kúpila českého výrobcu chirurgických šijacích materiálov, firmu Chirmax.

„Hlavným dôvodom kúpy je pôsobenie dánskej spoločnosti na viac ako 80 svetových trhoch. Tým, že Vitrex Medical je schopný adaptovať a predávať aj chirurgické výrobky nedávno kúpenej firmy Chirmax, naša spoločnosť bude môcť upevniť svoje medzinárodné postavenie v oblasti jednorazovej zdravotníckej techniky,“ uviedol generálny riaditeľ Chirana T.Injecta Teodor Lysák.

V súčasnosti Chirana T. Injecta exportuje svoje výrobky takmer do 40 rôznych, prevažne Európskych krajín. Kúpou spoločnosti Vitrex Medical rozšíri svoje pole pôsobnosti do viac ako 80 krajín sveta – okrem Európy do USA, Južnej Ameriky, strednej a východnej Ázie či Afriky. Zahraničné akvizície sú možné vďaka akcionárovi spoločnosti, investičnej banke Wood&Company, ktorá investuje do rozvoja firmy.

Chirana T. Injecta sa už viac ako 70 rokov zameriava na výrobu jednorazovej injekčnej techniky. Svoje výrobky exportuje takmer do 40 rôznych, prevažne európskych krajín. EBIDTA spoločnosti v posledných troch rokoch dosiahla 5 miliónov Eur ročne. Jej hlavným záujmom je rozvoj spoločnosti a upevňovanie medzinárodného postavenia v oblasti výroby a distribúcie jednorazovej zdravotníckej techniky.

Dánsky VITREX Medical A/S je najväčší svetový výrobca sklenených kapilárnych trubiek k odberu a analýze krvi. Ročné tržby spoločnosti so 45 ročnou históriou dosahujú úroveň 7,5 miliónov Eur. Viac ako 5 000 druhov výrobkov predáva na 80 trhoch v Európe, USA, Južnej Amerike, Juhovýchodnej Ázii, na Strednom Východe, v Afrike či Austrálii.

Spoločnosť Chirmax, ktorá v decembri 2013 prešla pod Chiranu T. Injecta, je jediným výrobcom chirurgických šijacích materiálov v Česku viac ako 80 rokov. V súčasnosti produkuje viac než 1 200 druhov vstrebateľných a nevstrebateľných chirurgických šijacích materiálov. Okrem českého a slovenského trhu predáva firma svoje produkty aj v Nemecku, Maďarsku, Poľsku, alebo Belgicku.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Prezidentka Zuzana Čaputová poďakovala Chirana T.Injecta za dar pre Svätého otca Chirana T.Injecta: Boli sme poctení možnosťou prispieť k obdarovaniu pápeža Františka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikové info

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.