Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99650_prezidentka zuzana a aputova na navateve spoloanosti chirana 676x451.jpg
25. augusta 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Prezidentka Zuzana Čaputová poďakovala Chirana T.Injecta za dar pre Svätého otca

25.8.2022 – Prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes prišla do spoločnosti Chirana T.Injecta v Starej Turej osobne poďakovať za dar pre pápeža Františka. Firma v roku 2021 poskytla Kancelárii prezidenta sto tisíc kusov injekčných striekačiek, ktoré hlava štátu spolu s inými darmi odovzdala Svätému otcovi pri jeho návšteve Slovenska. Zuzana Čaputová je vôbec prvou hlavou štátu, ktorá od vzniku Chirany v roku 1947 navštívila tento podnik.

„Pre nás všetkých v Chirana T.Injecta bola táto návšteva veľkým povzbudením a ocenením. Veľmi si to vážime. Pani prezidenkta si prezrela výrobné linky a špeciálne aj výrobu, kde boli vyrobené injekčné striekačky, ktoré sme darovali pre Svätého otca“, povedal generálny riaditeľ Chirana T.Injecta Teodor Lysák.

Chirana T.Injecta je tradičným výrobcom zdravotníckeho materiálu a zameriava sa najmä na výrobu špičkovej kvality. Firma patrí od roku 2007 do portfólia stredoeurópskej investičnej skupiny Wood & Co a v uplynulých rokoch zaznamenala veľkú expanziu. Jej dcérske firmy dnes už pôsobia v Českej republike, Dánsku a Číne.

„Pandémia COVID-19 preverila naše schopnosti a spoľahlivosť. Vakcinačné komponenty sme dokázali spoľahlivo dodávať do viac ako 40-tich štátov Európy a sveta. V dodávkach pre slovenský vakcinačný program sme nikdy nemeškali ani o jeden jediný deň. Spolu to boli stámilióny komponentov“ uviedol Teodor Lysák a na záver dodal, že firma vždy jednoznačne podporovala vakcinačné programy a boj s pandémiou.

Informačný servis

K téme

Bebbo – mobilná aplikácia UNICEF pre rodičov detí od 0 do 6 rokov Odpovede zo srdca – všetko, čo potrebujete vedieť o vysokom krvnom tlaku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.