Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. marca 2016 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Broker Consulting zaznamenala medziročný nárast obratu o 11 %.

BRATISLAVA, 21. Marca 2016 – Obrat spoločnosti Broker Consulting na Slovensku a v Čechách v strategických segmentoch podnikania v roku 2015 vzrástol oproti minulému roku podľa predbežných výsledkov na 33 mil. EUR. Oproti roku 2015 sa zvýšil o 11 %.

V minulom roku dynamickejšie rástol segment poskytovania úverov, kde banky vytvorili priaznivé podmienky pre poskytovanie úverov. Konzultanti spoločnosti Broker Consulting na Slovensku sprostredkovali 3200 zmlúv úverových produktov, v objeme viac ako 160 mil. EUR.

„ V tomto roku trend klesajúcich úrokových sadzieb nabral na obrátkach a s prihliadnutím na legislatívne zmeny v oblasti poskytovania úverov na bývanie očakávame nárast. Nízke úrokové sadzby však spôsobujú aj to, že ľudia hľadajú ďalšie možnosti ako zhodnotiť svoje peniaze. Aj vďaka našej službe „ Garancia mobility“ bolo dojednaných viac ako 1600 zmlúv investícií v objeme 2,20 mil. EUR. “ uviedol Július Rusňák, generálny riaditeľ Broker Consulting.

Za rastom v roku 2015 je najmä financovanie bývania a investovanie. Opätovným otvorením II. piliera klienti prehodnocovali svoju situáciu v dôchodkovom sporení. To sa odzrkadlilo nárastom  počtu sprostredkovaných zmlúv starobného dôchodkového sporenia o 70 % v porovnaní s rokom 2015.

V neživotnom poistení bolo dojednaných 11 600 zmlúv, čo je nárast o 20 %. ONLINE uzatváranie zmlúv jednoducho a rýchlo sa v prípade cestovného poistenia a povinného zmluvného poistenia stalo súčasťou každodennej práce konzultantov Broker Consulting.

„V tomto roku budeme pokračovať v INOVÁCIÁCH. Už čoskoro bude pre našich konzultantov bezplatne dostupná unikátna aplikácia BROK. Tento Interaktívny profesionálny nástroj bude určený na prezentačné účely a neskôr aj na zaznamenávanie potrebných informácií a vypracovanie OK Finančného plánu. Plánujeme začať poskytovať OK Realitné služby. Spojením  finančných a  realitných služieb, chceme prinášať klientom komplexné a kvalitné poradenstvo.“ povedal Július Rusňák.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

UNIQA poistila film o výnimočnom mužovi Františkovi Kriegelovi „Muž, ktorý stál v ceste“ Finportal pre reality: Nie sme realitná platforma, sme partner pre realitné kancelárie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.