Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. januára 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Bratislava sa stane miestom diskusie o budúcnosti eurozóny

BRATISLAVA 31. januára – Východiská z pretrvávajúcej krízy eurozóny budú predmetom prestížnej konferencie ekonomických a politických lídrov EÚ, ktorá sa v dňoch 19. a 20. februára bude konať v Bratislave. Pod názvom “Vytváranie skutočnej hospodárskej a menovej únie” ju organizuje Centrum pre európske záležitosti (CEA) v spolupráci s bruselským think-tankom Bruegel a Inštitútom finančnej politiky Ministerstva financií SR. Na jednotlivých paneloch vystúpia lídri a insideri kľúčových finančných inštitúcií EÚ – člen výkonnej rady Európskej centrálnej banky Jörg Asmussen, predseda pracovnej skupiny Eurogroup Thomas Wieser, či bývalý šéf kabinetu predsedu Európskej rady barón Frans Van Daele, šéf bruselského think tanku Bruegel Jean Pisani-Ferry a podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. Podujatie sa koná pod záštitou podpredsedu vlády a ministra financií Petra Kažimíra a účasť na ňom potvrdili predstavitelia ministerstiev financií a zahraničných vecí viacerých členských š
tátov eurozóny zo severu i juhu kontinentu (Nemecka, Fínska, Grécka či Španielska).

Dvojdňová medzinárodná konferencia o budúcnosti eurozóny bude doteraz najväčšou svojho druhu v Slovenskej republike. Eurozóna v súčasnosti prechádza najvážnejšou krízou od jej založenia. V stredoeurópskom regióne pritom chýba širšia diskusia, ktorá by prispela k riešeniam súčasnej ekonomickej situácie. Ambíciou konferencie je rozprúdiť širšiu verejnú a odbornú diskusiu o navrhnutých riešeniach krízy na úrovni EÚ, ktorá v regióne stále absentuje. “Sme presvedčení, že takúto diskusiu môže podnietiť práve Slovensko, jediná krajina vyšehradskej štvorky, ktorá je súčasťou eurozóny,” objasnil dôvody zvolania tejto konferencie zakladajúci člen CEA, stály predstaviteľ SR pri EÚ Ivan

Ďalším cieľom podujatia je prediskutovať politické výzvy a riziká nových opatrení EÚ na zvýšenie konkurencieschopnosti národných ekonomík cez užšiu a efektívnejšiu spoluprácu členských štátov v oblasti hospodárskeho riadenia, rozpočtovej politiky a bankového dohľadu. Okrem predstaviteľov vládnych a európskych inštitúcií sa na diskusii budú podieľať aj zástupcovia slovenského finančného sektoru, akademickej obce a občianskej spoločnosti.

Iniciatíva pre konštruktívnu debatu
Quartetórium je séria pravidelných stretnutí odborníkov zo štyroch sektorov – mimovládny a akademický sektor, predstavitelia vlád, súkromný sektor a médiá – ktorí budú diskutovať o aktuálnych ekonomických a politických, medzinárodných a európskych záležitostiach. Hlavný dôraz je kladený práve na silné a rovnocenné zastúpenie predstaviteľov všetkých štyroch sektorov.

Centrum pre európske záležitosti predstavuje iniciatívu Slovenskej atlantickej komisie, ktorej cieľom je budovanie silnej, konštruktívnej, ale kritickej európskej komunity na Slovensku, schopnej dlhodobo kultivovať a formovať verejnú, odbornú a politickú debatu o budúcnosti Európy a postavenia Slovenska v nej. Založením novej mimovládnej organizácie, sledujeme cieľ vypĺňania priestoru na slovenskom trhu, ako i cieľ prispievania k dlhodobo udržateľnej európskej komunite na Slovensku, ktorá bude schopná ponúkať praktické riešenia pre úspešnú Európu.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Výstava Tradícia netradične: Ľan a konopa Digitalizácia na Slovensku: firmy robia len prvý krok, chýba im ďalší rozvoj

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.