Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

Bratislava a bratislavský región sú bližšie k čerpaniu fondov

BRATISLAVA 19. júna – Európsky parlament bude schvaľovať predĺženie možnosti čerpania prostriedkov zo štrukturálnych fondov pre Slovenskú republiku. Spolu s Rumunskom sa nám doposiaľ na úrovni Európskej komisie (EK) a Rady podarilo vyrokovať zmenu nariadenia, ktoré upravuje využívanie týchto zdrojov v končiacom sa programovom období 2007 – 2013. Slovensko môže jeho schválením z hľadiska možnosti čerpania európskych zdrojov z tejto periódy získať o rok navyše.
Návrh zmeny európskeho nariadenia je pre Slovensko mimoriadne dôležitý. „Táto úprava znamená, že budeme mať o rok viac času na čerpanie prostriedkov zo štrukturálnych fondov,“ priblížila europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová (Smer-SD), ktorá považuje presadenie danej zmeny na pôde európskeho parlamentu za jasnú prioritu. „Rovnako sa tým zníži aj súčasné riziko nevyužitia zdrojov na konci rokov 2014 a 2015“, vysvetlila europoslankyňa. Podľa vlastných slov by v tomto smere ocenila aj spoluprácu či spoločný koordinovaný postup jej kolegov, slovenských europoslancov z pravej strany politického spektra.
Z hľadiska problematiky štrukturálnych fondov a prípravy Slovenska na nasledujúce programové obdobie (2014 – 2020) tiež ocenila, že sa do návrhu Partnerskej dohody na roky 2014 – 2020 podarilo zahrnúť výnimku pre Bratislavu a Bratislavský samosprávny kraj (BSK). „Sú tak o krok bližšie k možnosti získania európskych finančných prostriedkov, ktoré môžu aktívne prispieť k rozvoju celého regiónu“, zdôraznila Monika Flašíková-Beňová. Partnerská dohoda je základným dokumentom, bez podpisu ktorého nie je možné finančné prostriedky EÚ čerpať.

Ľubica Končalová
tlačový odbor strany SMER – sociálna demokracia

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Bratislava ožila objatiami PPA CONTROLL – kľúčový hráč slovenského priemyslu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.