Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. apríla 2012 PR správyOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Blíži sa uzávierka prihlasovania projektov do súťaže SJWP

BRATISLAVA 16. apríla – Čas na prihlásenie žiackych bádateľských projektov do medzinárodnej postupovej súťaže o Štokholmskú cenu vody pre mladých (Stockholm Junior Water Prize – SJWP) sa žiakom stredných škôl už kráti. Uzávierka prihlasovania projektov je 30. apríla 2012.

Štokholmská cena vody pre mladých (SJWP) je významné medzinárodné ocenenie každoročne udeľované v Štokholme žiakom stredných škôl za najlepšie bádateľské projekty z prírodných, technických alebo spoločenských vied zaoberajúce sa problematikou vody. SJWP vyhlasuje Medzinárodný inštitút vody v Štokholme.

Súťaž prebieha najprv na úrovni národných kôl v členských štátoch súťaže, z ktorých víťazi postupujú na medzinárodné finále SJWP do Štokholmu. Celoštátne finále SJWP v Slovenskej republike sa uskutoční 30. mája až 1. júna 2012 vo Vodárenskom múzeu BVS v Bratislave. Medzinárodné finále SJWP sa uskutoční 25. – 30. augusta 2012 v Štokholme ako súčasť programu medzinárodnej konferencie Svetový týždeň vody (World Water Week).

Finalisti národnej súťaže SJWP sa budú uchádzať nielen o hlavnú cenu – postup na medzinárodné finále SJWP, ale aj o „SJWP – Cena BVS za najlepší vodohospodársky študentský projekt“, ktorú predstavuje umelecké dielo od akademického sochára Viktora Oravca, finančné odmeny a diplomy. Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s., okrem žiakov odmení aj najangažovanejšieho pedagóga za mimoriadnu aktivitu pri zapájaní žiakov do národnej súťaže SJWP finančnou odmenou 400 EUR a čestným uznaním. Do nominácie o „SJWP – Cena BVS pre najaktívnejšiu školu“ bude zaradená každá stredná škola, z ktorej sa žiaci prihlásia do súťaže. Najaktívnejšia škola získa finančnú odmenu 1 000 EUR, umelecké dielo od akademického sochára Viktora Oravca a čestné uznanie.

Realizátorom súťaže SJWP v Slovenskej republike je občianske združenie Mladí vedci Slovenska. Generálnym partnerom a odborným garantom súťaže SJWP v SR je Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. Viac informácií o súťaži a elektronickú prihlášku nájdete na internetovej adrese http://www.sjwp.sk.

RNDr. Ján Šípoš, CSc.
predseda o. z. Mladí vedci Slovenska

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Dovolenková sezóna sa blíži! Ako vyrysovať telo do plaviek? Blíži sa finále ocenenia Schneider Electric Sustainability Impact Awards. Porotu zaujalo aj riešenie zo Slovenska

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.