Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. októbra 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

BASTRNÁK: Rozpočet je jedným slovom katastrofálny

BRATISLAVA 16. októbra – Poslanci NR SR a predstavitelia Ľudovej platformy Tibor Bastrnák za stranu Most-Híd, Ivan Uhliarik za KDH a Viliam Novotný za SDKÚ-DS sa vyjadrili o plánovanom rozpočte
Ministerstva zdravotníctva SR za rok 2014 ako o absolútnom zlyhaní ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej.
Poslanec NR SR strany Most-Híd, Tibor Bastrnák označil návrh rozpočtu Ministerstva zdravotníctva SR za katastrofálny. „Za vlády Ivety Radičovej platil štát za svojich poistencov vyše 4,7 percenta, ktoré strana Smer ostro kritizovala a sľubovala vo svojej kampani, že keď prídu do vlády oni, budú dávať štátu za poistencov minimálne 5 percent, avšak ako vidíme pravda je iná,“ vyjadril sa Tibor Baštrnák. Vláda Roberta Fica navrhuje 3,82-percentú sadzbu, ktorá jednoznačne ohrozuje dostupnosť zdravotnej starostlivosti.
Súčasná vláda SR sľubovala svojim občanom istoty, svoj sľub však nedokážu plniť. Podľa slov Tibora Bastrnáka sa takto nenájdu financie na zvyšovanie platov zdravotných sestier, nebude možné zabezpečiť kvalitnú zdravotnú starostlivosť a zadlžovanie nemocníc bude pokračovať. „Vyzývame pani ministerku Zvolenskú a vládu Slovenskej republiky, aby konali v prospech svojich zdravotníkov a občanov“, odznelo na tlačovej besede.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

RTVS: Témy a hostia víkendových diskusných relácií RTVS Rodinné stavebné sporenie pomôže rodinám s deťmi. Jeho zrušenie by bola chyba

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.