Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. augusta 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Banky na Slovensku opäť znižujú úroky na vkladoch

BRATISLAVA 13. augusta – Banky pokračujú v skresávaní úrokov na termínovaných vkladoch. BANKY.sk, špecializovaný portál zameraný na bankovníctvo, zisťoval, ktoré banky znížili úroky, aké sú aktuálne ponúkané úrokové sadzby a v ktorých bankách zarobíte najviac.

Prima banka pristúpila od začiatku augusta k ďalšiemu skresávaniu úrokov na eurových termínovaných vkladoch po necelých dvoch týždňoch.

Na konci júla banka upravila smerom dole úroky na vkladoch v eurách s dlhšími viazanosťami od roka vyššie. Tentoraz skresala výnosy pri všetkých viazanostiach. Najviac spadli úroky na polročnom vklade o štyri desatiny percenta z 1,20% na 0,80%. Ostatné úroky klesli o dve desatiny percenta.

Napriek zníženiu, zvýhodnené úroky na termínovaných vkladoch v Prima banke na dlhších viazanostiach patria medzi tie vyššie na bankovom trhu. Aktuálne úroky ktoré ponúka Prima banka si pozrite tu.

Mierne znižovanie úrokov
Ďalšia banka s vyššími úrokmi na viazaných vkladoch BKS bank tiež po mesiaci pristúpila k znižovaniu úrokov. Na polročnom vklade klesol úrok vo vkladovom pásme od 3 do 10 tisíc eur z 1,30% na 1,20%.

Na ročnom vklade klesla pri tomto vkladovom pásme úroková sadzba z 2,15% na 2,00%. Pri uložení viac ako 10 tisíc eur na rok získate po novom iba 2,10% namiesto pôvodných 2,25%. Aktuálne úroky ktoré ponúka BKS bank si pozrite tu.

Na konci júla aj OTP banka mierne znížila úroky na dvojročných a trojročných vkladoch. Pri dvojročnej viazanosti klesli úroky z 2,10% na 2,00%. Na trojročnej úložke zarobíte po novom 2,10% namiesto 2,20%. Aj táto banka, aj napriek zníženiu patrí s úrokmi medzi špičku na Slovensku.

Slovenská sporiteľňa pridala v auguste nový lákavý úrok na ročnom vklade (vkladové pásmo od 500 eur) vo výške 3%, ale s podmienkou investovania dvojnásobnej sumy vkladu cez jej Asset management. Pri vkladovom pásme do 30 000 eur môžete na ročnom vklade zarobiť až 3,20%, ale tiež s podmienkou investovania v banke. Investovať však musíte najmenej 6 000 eur.

Napokon od začiatku augusta aj J&T BANKA znížila mierne úrok v termínovaných vkladoch na britských librách a švajčiarskych frankoch. Aktuálne úrokové sadzby, ktoré ponúka J&T BANKA si môžete pozrieť tu.

Výraznejšie skresávanie
Aj VÚB banka sa v auguste pridala k znižovaniu úrokov na vkladoch. Výnosy skresala pri viazanostiach od pol roka vyššie. Úroky spadli dosť výrazne. Na polročnom vklade zarobíte po novom iba 0,50% namiesto 1,10%. Na ročnom vklade klesol úrok z 1% na 0,60%. Aktuálne úrokové sadzby, ktoré ponúka VÚB si môžete pozrieť tu.

Táto banka znížila úroky aj na trojročnom Flexivklade z 0,90% na 0,60% a na Flexivklade Extra z 1,10% na 0,70%.

mBank tiež skresala svoje úroky na sporiacom účte eMAX plus z 1,20% na 0,90%. Na šesťmesačnom termínovanom vklade znížila úrok z 0,90% na 0,70% a na ročnej úložke zarobíte v tejto banke po novom už len 1,00% namiesto 1,10%.

Portál BANKY.sk vznikol v roku 1998. Denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ pravidelne ponúka exkluzívne rozhovory s top manažérmi bánk na Slovensku. Uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Tatra banka aranžovala skupine CTP úver 278 miliónov EUR Vykazovanie informácií o udržateľnosti podľa európskych štandardov stanovené už aj v slovenskej legislatíve

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.