Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Auportal.sk: Šetríte si na horšie časy alebo na dôchodok?

BRATISLAVa 19. apríla – Keby si Váš starý otec v roku 1920 svoje úspory starostlivo rozložil na dve polovice a zakopal na záhrade 2 truhličky – v jednej by bola uložená polovica v bankovkách a v druhej polovica v zlatých tehličkách, ktorú by ste si dnes chceli vykopať?

Ak nie ste numizmatik a z pragmatických dôvodov ste sa rozhodli pre truhličku starého otca so zlatom, je tento článok pre Vás.

3 hlavné argumenty pre kúpu fyzického zlata:

1. Poistite si infláciu meny

2. Centrálne banky rozvojových krajín diverzifikujú rastúce devízové rezervy nákupom zlata, čím sa zvyšuje dopyt (medziročne navýšili nákup viac ako 5-násobne)

3. Výrazný nárast dopytu po zlate v Indii a najmä Číne.

Svetová ekonomika je stále krehká.
– Situácia v globálnej ekonomike zostáva i napriek náznakom zlepšovania v eurozóne a spevneniu hospodárskeho rastu v USA naďalej „veľmi krehká“. Vyhlásila to šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová.
– Vyspelé krajiny vyzvala, aby využili nástroje monetárnej politiky na podporu hospodárskeho rastu, keďže v ich ekonomikách sa neprejavujú reálne inflačné riziká. Lagardeová tiež privítala rozhodnutie eurozóny o posilnení svojich záchranných fondov na 700 mld. eur.
– „Patrí sa priznať, že situácia vyzerá o niečo lepšie než pred niekoľkými mesiacmi, “ povedala šéfka MMF na konferencii vo Washingtone. „Zotavenie je stále veľmi krehké. Finančný systém v Európe je naďalej pod veľkým tlakom… Nemali by sme prepadnúť falošnému pocitu bezpečia, “ varovala Lagardeová.
– Spojené štáty šéfka MMF vyzvala, aby riešili situáciu so svojim vysokým verejným dlhom, ktorý prevyšuje hranicu 100 % hrubého domáceho produktu. Najväčšia svetová ekonomika by sa podľa nej mala zamerať na obmedzenie rastu sociálnych výdavkov a zvyšovanie rozpočtových

Kostlivci v skrini.
– Po zažehnaní akútnej hrozby v podobe Grécka sa natíska otázka, kto bude ďalší?

Hyperinflácia?
– Euru i doláru predpovedá americký finančník James Turk kolaps. Zlato sa napokon opäť presadí.
– Podľa Detleva Schlichtera, žijeme posledných štyridsať rokov v celosvetovom monetárnom systéme nekrytých papierových peňazí, aký v dejinách nemá obdoby. V priebehu histórie všetky ojedinelé a lokálne experimenty s čisto papierovými peniazmi zlyhali. Buď ich kvôli negatívnym dopadom na ekonomiku dobrovoľne opustili samotné vlády – navrátiac sa k zlatu a striebru – alebo došlo k úplnému rozvratu meny a k hyperinflácií.

Na záver sme sa opýtali Ing. Michaely Poláčkovej, riaditeľky spoločnosti Auportal.sk, ktorý typ investovania do drahých kovov považuje za najbezpečnejší?

Jednoznačne odporúčam nákup fyzického zlata a striebra. My dokonca ponúkame našim zákazníkom spätný odkup, čím eliminujeme riziko výkupu/likvidity. Znamená to, že v prípade potreby má zákazník zamenené investície do fyzického zlata či striebra späť na peniaze, a to do niekoľkých dní, najneskôr do týždňa. Na rozdiel od investície do nákupu fyzického zlata je nespochybniteľnou nevýhodou investície do akcií riziko krachu emitenta. Druhým rizikom je otázka dôvery – je cenný papier krytý reálnym drahým kovom? Kde je uskladnený? Tieto otázky si pri nákupe fyzického zlata či striebra nekladiete. Navyše kedykoľvek si viete dať spraviť ster na puncovom úrade a fyzický kov viete zobchodovať prakticky kdekoľvek na svete. Nespornou výhodou investovania do fyzického zlata je i jeho oslobodenie od DPH.

Ponuku nájdete na http://www.auportal.sk

Termín osobného odberu je nutné si dohodnúť vopred telefonicky +421 2 21 200 210 alebo emailom info@auportal.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Šetrite spolu s nami, vyzýva Lidl ostatné reťazce Ročné vyúčtovanie: Najčastejšie príčiny vysokej spotreby vody

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.