Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. júna 2013 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Arca Capital uvádza nový fond kvalifikovaných investorov

BRATISLAVA 24. júna – Finančná skupina Arca Capital v spolupráci s investičnou spoločnosťou AVANT založila špeciálny fond kvalifikovaných investorov – pod názvom NOVA Green Energy otvorený investičný fond AVANT investiční společnost, a.s. Fond sa orientuje na investície do energetiky s primárnym dôrazom na obnoviteľné zdroje a energetické využitie odpadu. Vďaka svojej investičnej stratégii je vhodnou alternatívou pre konzervatívnych investorov, ktorým dokáže poskytnúť násobne vyššie zhodnotenie ako obdobné investičné nástroje.

Po takmer päťročných skúsenostiach s fondom Arca Capital CEE teraz skupina prichádza s fondom, ktorý má konzervatívnejšiu stratégiu s cieľom prinášať investorom dlhodobý stabilný výnos a vyššiu likviditu. Fond je určený pre inštitucionálnych ale aj pre individuálnych investorov.

Fondy kvalifikovaných investorov ako relatívne nový segment fondov kolektívneho investovania majú z hľadiska objemu stále rastúci trend. „Pre porovnanie uvediem, že nášmu fondu Arca Capital CEE sa podarilo získať široké spektrum investorov, ktorí hľadajú alternatívne a nové formy zhodnotenia svojich finančných prostriedkov. Za štyri roky existencie sme zhodnotili prostriedky našich investorov o 25,2%,“ uviedol Pavol Krúpa, majiteľ finančnej skupiny Arca Capital. „Tento výsledok je zaujímavý hlavne v období pretrvávajúcej ekonomickej recesie, kedy majú investori a majitelia relatívne voľných finančných prostriedkov stále väčšie problémy s ochránením svojich finančných aktív pred inflačným znehodnotením,“ dodal Pavol Krúpa.

Je predpoklad, že podobne úspešný bude aj novozaložený fond NOVA Green Energy. Vysoké zhodnotenie fondov skupiny Arca Capital je výsledkom síce konzervatívnej, ale zodpovednej investičnej stratégie a prísne úsporného riadenia nákladov fondov. Aj investičná stratégia nového fondu bude skôr konzervatívna. Čo sa týka perspektívy a výnosnosti nového fondu kvalifikovaných investorov skupiny Arca Capital, celková výkonnosť fondu bude postavená na pravidelnom zhodnocovaní podielových listov, prostredníctvom inkasa výnosov z projektov na báze obnoviteľných zdrojov. O tom, že táto stratégia má perspektívu svedčí aj to, že v prvých dvoch mesiacoch investori upísali takmer 500 000 000,- CZK.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Vysoká inflácia mení investičné návyky. Slováci viac investujú do akcií a dlhopisov Investičný fond Arca Capital CEE vyplatí akcionárom dividendu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.