Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. septembra 2012 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako si vybrať účet

BRATISLAVA 21. septembra – Ak ste živnostníkom, je pre vás výhodnejšie oddeliť si súk-romné financie od podnikateľských. Získate tak pre-hľad vo svojich financiách a náklady spojené s podnika-teľským účtom si jednoducho dáte do účtovníctva. Vý-hodou, ktorú môžete získať v niektorých bankách, je prepojenie podnikateľského účtu s osobným. V ČSOB stačí, ak využívaním vášho podnikateľského účtu spl-níte základné podmienky a môžete mať dokonca oba účty – podnikateľský aj váš osobný – bez poplat-kov za vedenie.

Čo mám ako podnikateľ z toho, že mám dva účty – podnikateľský aj osobný?

Jednou z výhod je prehľadnosť. Z bankového výpisu okamžite zistíte, aká je vaša výška príjmov či výdavkov z podnikateľských aktivít v danom mesiaci. Nemusíte prácne študovať výpis a oddeľovať osobné výdavky od výdavkov spojených s podnikaním. Bankový výpis je potrebné archivovať kvôli účtovníctvu a ste povinný predložiť ho pri prípadných daňových kontrolách. V prípade využívania osobného účtu ako podnikateľ-ského, môže kontrolór nahliadnuť aj do vašich súkrom-ných výdavkov.

Keď sme už pri účtovníctve, mnoho externých účtovníkov účtuje služby na základe počtu zaúčtovaných dokla-dov, a to v prípade spoločného vedenia môže zvýšiť náklady.

Nepríjemnou situáciou môže byť zablokovanie podni-kateľského účtu exekútorom, ak nie ste schopný plniť si záväzky. Ak máte samostatný osobný účet, môžete pre vašu súkromnú potrebu využiť práve financie ulo-žené na ňom. Všetko sa však, samozrejme, odvíja od dlžnej sumy.

Pomôže mi podnikateľský účet pri získaní úveru pre moje podnikanie, ak ho budem potrebovať?

Ak máte podnikateľský účet, môžete na základe ob-ratov na ňom získať predschválený úver. Pri takomto type úveru nemusíte predkladať daňové priznania a vyhnete sa dokladovaniu a predĺženému schvaľo-vaciemu procesu. Náklady spojené s podnikateľským úverom si zároveň môžete zahrnúť do nákladov vášho podnikania.

Ako si viem uľahčiť vedenie účtovníctva cez vaše elektronické bankovníctvo?

Výhodou elektronického bankovníctva Business Ban-kingLite k podnikateľskému účtu sú rozšírené funk-cionality ako vyššie limity na prevod finančných pro-striedkov či možnosť autorizácie platieb. Autorizácia platieb vám zabezpečí pohodlie a prehľad o všetkých výdavkoch z podnikania. Príkaz na úhradu môžete bezpečne zveriť svojmu účtovníkovi bez obavy, že by ste uhradili faktúry, ktoré ste nemali v úmysle, pre-tože každý jeden prevod je potrebné potvrdiť vašou osobou.

Neoceniteľnou súčasťou je prepojenie elektronického bankovníctva so softvérom, v ktorom vediete účtov-níctvo. Vyhnete sa manuálnemu nahadzovaniu každej jednej položky a systém za vás jednoducho túto prácu vykoná sám. Navyše s aplikáciou ČSOB SmartBanking určenou pre váš mobil máte neustály prehľad o zostat-ku na vašom účte a platbu môžete zadať kdekoľvek.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Deti ušetrili životné prostredie od 9 ton oleja. Premiérový ročník projektu „Olejko chráni prírodu“ nadchol až 300 škôl Spoločnosť Siemens Healthineers Slovensko získala certifikát Great Place To Work

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.