Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. septembra 2014 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Ako si môžete znížiť poplatky pri študentskom účte na nulu

BRATISLAVA 9. septembra – Študentské účty sú vo väčšine bánk bez poplatku za ich vedenie. V tých kde nie sú, sa poplatky dajú znížiť. Banky.sk vám ponúkajú prehľad zliav na študentských kontách.Vo VÚB banke majú študenti vo veku 15-24 rokov účet Start konto bez poplatkov za vedenie.

„Na uplatnenie zvýhodnenia je potrebné predložiť doklad o štúdiu –vysokoškolský index, študentský preukaz, alebo potvrdenie, ktoré je vydané príslušnou školou,“ vysvetľuje Alena Walterová, hovorkyňa VÚB banky.

Podobné podmienky platia aj v iných bankách, ktoré zľavu postavili iba na veku študenta.

V Poštovej banke platia študenti za Dobrý účet Junior mesačný poplatok 1 euro. Banka ponúka aj benefitný program v podobe vrátenia 0,5 % z objemu platieb realizovaných platobnou kartou. Na to, aby študent zľavu dostal, musí platiť kartou často a veľa. Ak by chcel získať odmenu 1 euro musel by zaplatiť kartou 200 eur mesačne, čo je na študenta dosť vysoká suma.

„Táto odmena v Poštovej banke nie je obmedzená výškou vrátenej sumy, čo v praxi znamená, že klient môže nielen získať svoj balík služieb úplne bez poplatku, ale môže si zarobiť aj niečo navyše,” vysvetľuje Lenka Lendacká, hovorkyňa Poštovej banky.

OTP banka ponúka tiež k študentskému účtu odmenu v podobe 0,5% z objemu platieb kartou, ale len pre klientov do 18 rokov.

Za platby kartou u obchodníkov získate odmenu vo výške 0,5% zo súčtu platieb aj v Prima banke. Táto banka má študentský účet za cenu 1,9 eura, ale môžete ho mať aj zadarmo ak máte na účte priemerný denný kreditný zostatok vyšší ako 1000 eur, čo je pre študenta dosť veľa.

Na druhej strane vám Prima banka za tieto peniaze ponúkne úrokovú sadzbu 2,0% ročne, čo je pri bežnom účte lákavá ponuka, ale len do výšky 1000 eur. Nad túto hranicu bude úrok minimálny iba 0,01%.

Iné ponúkané bonusy

VÚB banka ponúka k študentskému účtu poistenie pre prípad straty či krádeže dokladov, kľúčov, tašky, peňaženky či zneužitie SIM zadarmo, ale len v tom prípade, že študentovi na účet v priebehu mesiaca príde aspoň 100 eur a urobí aspoň 6 transakcií. Poistný limit pre každé z rizík je 100 eur, maximálne 2 poistné udalosti za rok.

VÚB banka ponúka študentom aj zvýhodnené výbery z bankomatov v zahraničí za jednotný poplatok 1,20 eur (štandardne 2 eur v Eurozóne / 1,5% zo sumy výberu, min. 6,50 eur mimo Eurozóny.

Sberbank Slovensko má v balíku služieb môjÚČETgo pre mladých v ponuke automatické rozširovanie služieb s vekom.

„Do 14 rokov balík služieb obsahuje vedenie účtu, platobnú kartu, internetbanking, neobmedzený počet vkladov v hotovosti na pobočke, výberov z bankomatov Sberbank a platieb na POS terminále. 15-ročným už pribúdajú aj ďalšie služby a pre mladých od 19 rokov už poskytujeme plnohodnotný balík vrátane neobmedzeného počtu platieb zadaných cez internetbanking či možnosťou povoleného prečerpania a sporiaci účet so zvýhodnenou úrokovou sadzbou,“ vymenúva Ľubomíra Chmelová, hovorkyňa Sberbank.

Slovenská sporiteľňa ponúka pre študentov Osobný účet Študent. Táto banka ponúka k študentskému účtu aj SMS notifikácia bez poplatkov, ale len pri platbách nad 20 eur. SMS notifikáciu v cene študentského balíka ponúka aj Tatra banka, Sberbank, Poštová banka, ale aj Unicredit Bank.

Portál BANKY.sk vznikol v roku 1998. Denne prináša aktuálne správy z bankového diania doma i v zahraničí. Okrem správ pravidelne ponúka exkluzívne rozhovory s top manažérmi bánk na Slovensku. Uľahčuje čitateľom orientáciu v bankových produktoch a pomáha im pri správnom výbere. Súčasťou portálu je aj odborné poradenstvo na aktuálne témy, kde sa čitatelia môžu dozvedieť viac o riešení svojich praktických otázok z oblasti bankových služieb. Okrem iného tam nájdete aj aktuálne kurzové lístky a finančné kalkulačky.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

DODO má celoeurópske ambície rastu. Nová vizuálna identita odzrkadľuje dôraz na technológie a udržateľnosť Okolie a parkovisko SND čakajú počas leta stavebné úpravy. Treba rátať aj s obmedzeniami

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.