Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. februára 2018 PR správyFinancie od PRservis.skSITA Diskusia()

Ak chcete ako zamestnanec darovať 2% z dane, tento štvrtok je pre vás dôležitý termín

BRATISLAVA 14. februára 2018 – 15. február 2018 je dôležitý dátum pre tých, ktorí chcú využiť svoje právo a podporiť v tomto roku zaslaním 2% z dane niektorú neziskovú organizáciu a jej aktivity. Do 15. februára potrebujú všetci zamestnanci-fyzické osoby požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň a nechať si vystaviť Potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti. Toto potvrdenie je veľmi dôležité, nakoľko sa prikladá k formuláru na darovanie 2% (Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane).  

Zaslaním svojich 2% z dane občianskemu združeniu ČERVENÝ NOS Clowndoctors podporíte viac radosti a smiechu na detských oddeleniach  nemocníc po celom Slovensku. Profesionálni zdravotní klauni humorom a smiechom podporujú psychickú pohodu chorých detí aj ich blízkych, a tým im dávajú nádej a silu bojovať s chorobou. Vďaka vašej podpore bude možné zabezpečiť stabilitu programov a malí pacienti v nemocniciach sa tak budú môcť spoľahnúť na to, že im na dvere nemocničnej izby zaklopú zdravotní klauni.

V roku 2017 zrealizovali zdravotní klauni rekordný počet návštev

Ďakujeme všetkým prispievateľom, ktorí nám poslali minulý rok percentá  zo svojej dane. Aj vďaka nim v roku 2017 zrealizovalo 58 profesionálnch zdravotných klaunov o.z. ČERVENÝ NOS Clowndoctors rekordný počet – vyše 2 500 klaunských návštev a rozveselilo desaťtisíce chorých detí, ale aj stovky seniorov a dospelých pacientov v zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku.

Dajte nám vedieť, že ste prispeli

Už tretí rok majú prispievatelia možnosť priamo vo formulári odsúhlasiť, že sa nezisková organizácia, ktorú sa rozhodli podporiť, o nich dozvie. Za predošlý rok sme dostali informáciu o 2 382 prispievateľoch, pričom rok predtým to bolo 1 809 daňových poplatníkov, ktorí dali súhlas, aby sme sa o nich dozvedeli.

Dokedy  podať daňové priznanie resp. dokedy darovať 2%?

Ak ste SZČO, firma, tak váš termín pre podanie daňového priznania a rovnako aj venovanie 2% je 31. marec 2018, resp. 3. apríl 2018. Ak si podáte žiadosť o odklad daňového priznania, platia pre vás iné dátumy.

Ak ste zamestnanec, ktorému robí daňové priznanie zamestnávateľ a máte v rukách Potvrdenie o zaplatení dane, prípadne potvrdenie o odpracovaní dobrovoľníckych hodín, tak potrebujete vypísať ešte tlačivo – Vyhlásenie o poukázaní 2%. Termín odoslania týchto 2 prípadne 3 formulárov je 30. apríl 2018. POZOR! Tieto formuláre je potrebné zaslať na Daňový úrad v mieste vášho bydliska a NIE vybranej organizácii, ktorej chcete 2% darovať.

Vaše 2% premeníme na detský smiech

Ak sa rozhodnete tento rok prispieť občianskemu združeniu ČERVENÝ NOS Clowndoctors, vo formulári využite tieto údaje:

Právna forma: Občianske združenie
Obchodné meno: ČERVENÝ NOS Clowndoctors
IČO: 30855748
Sídlo: Klenová 1687/8, 831 01 Bratislava

K téme

Segafredo získalo Značku kvality dTest Poisťujete nehnuteľnosť? Pýtajte sa na riziká a zmluvu pravidelne aktualizujte

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.