Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. novembra 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Vinou politikov sme opäť na pokraji prevratu

BRATISLAVA 15. novembra – Politici celých 23 rokov beztrestne klamú, kradnú a na priority 99 percent bežných ľudí nepomyslia. Hnutie 99% už rok hovorí, že musí nastať zmena. Politici ju nemôžu zastaviť. Môžu však prispieť k tomu, aby bola mierumilovná ako v novembri 1989.
Rozumieme rozhorčeniu ľudí, ktorým sa žije stále ťažšie, zatiaľ čo gorily a jedno percento vyvolencov už 23 rokov beztrestne rozkrádajú našu krajinu.
Rozprávame sa s bežnými ľuďmi a oni už nevládzu niesť bremeno, ktoré im nakladajú politici. Chcú a potrebujú lídrov, čo v prvom rade myslia na záujmy svojich občanov – prácu pre každého, kto chce pracovať, minimálnu mzdu na úrovni, ktorá zabezpečí slušný život, spravodlivý daňový systém a bezplatnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých. Vláda nesmie byť nástrojom skupiny vyvolencov, ale musí slúžiť všetkým občanom.
Aj preto pred rokom, 17. novembra 2011, vzniklo hnutie 99%. Spojila nás jednoduchá myšlienka, že slušný život si zaslúži 99 percent bežných ľudí, nielen jedno percento goríl a vyvolencov. Spoločne sme išli aj do volieb, aby sme presadili skutočnú zmenu k lepšiemu. No gorily a ich posluhovači očiernili hnutie 99% aj za asistencie policajného prezidenta Spišiaka a špinavej antikampane podporovanej Igorom Matovičom.
Vo voľbách sme kvôli protizákonnej policajnej akcii neuspeli, ale myšlienku, ktorej čas nastal, nedokáže poraziť ani policajný šéf, ani gorily a ani politici, ktorí opantaní mocou zradili bežných ľudí a ich rodiny. Tak ako pred rokom, aj dnes si na rozdiel od parlamentných politikov myslíme, že osud bohatých a mocných je pevne spätý s osudom bežných ľudí. Pravica aj ľavica arogantným správaním a nespútanou nezodpovednosťou viac ako dvadsať rokov stupňovali oprávnené rozhorčenie ľudí.
Ľudia už viac nebudú tolerovať goriliu politiku. Dnes spravodlivý hnev slušných ľudí zneužívajú extrémistické skupiny, ktorým ide o rozpútanie nepokojov. Za ďalší vývoj, akýkoľvek bude, nesú priamu zodpovednosť tí, ktorí mali možnosť presadiť zmenu, no pred potrebami ľudí uprednostnili záujem vyvolencov a goríl.
Je potrebné začať okamžite pracovať na prioritách bežných ľudí. Tvorbe pracovných miest, dôstojnej minimálnej mzde, kvalitnom školstve a zdravotníctve a na spravodlivých trestoch pre tých, ktorí rozkradli našu krajinu. Vyzývame politikov, aby napravili, čo sa dá. Skôr, než sa stane nešťastie a skôr, než poletí prvá dlažobná kocka.
Politici, ktorí sedia vo vláde či v parlamente viac ako dve volebné obdobia, by mali okamžite odísť z verejného života. Zneužili dôveru ľudí a aj na druhý či tretí pokus zlyhali. Svojím odchodom z verejného života však môžu prispieť k tomu, aby sa zopakovala nežná forma revolúcie a nedostali šancu extrémisti.
Ostatní musia začať bezodkladne napĺňať svoj záväzok voči občanom. Nikto ich nevolil preto, aby hľadali výhovorky a opakovali „nedá sa“.
K prvému výročiu hnutia 99% si želáme, aby po protikomunistickej revolúcii nastala ďalšia revolúcia, ktorá zmetie gorilích oligarchov, vymetie z parlamentu vyslúžilých politikov a vynesie do zákonodarného zboru slušných ľudí, ktorí zmenia túto krajinu k lepšiemu.

Alena Dušatková
Ivan Weiss
Peter Mikletič

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Tesco podporuje rodiny: Dvesto kolegýň a kolegov vyprevadí prváčikov do školy Chystáte sa na lyžovačku? Nezabudnite si poistiť zodpovednosť za škodu, v zahraničí vás môže vyjsť zrážka s lyžiarom draho

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.