Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. augusta 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Ústavu oslavujú aj tí, čo ju denne pošliapavajú

BRATISLAVA 31. augusta (SITA) – Ústava sa nemá oslavovať, ale dodržiavať. Väčšina politikov, ktorí sa dnes pretekajú v krasorečnení o ústave, ju celých dvadsať rokov porušuje a pošliapava.
Hnutie 99% považuje dvadsiate výročie prijatia prvej demokratickej ústavy za príležitosť pripomenúť si, že najlepšou oslavou ústavy je jej dôsledné rešpektovanie. Podstatné je každodenné dodržiavanie ústavy politikmi a orgánmi verejnej moci, nie ohňostroje, papalášske prejavy a priamy prenos v televízii za 100 tisíc eur.
Toto je podľa nás 7 hlavných hriechov, ktorých sa politici dopustili a dopúšťajú na tej ústave, okolo ktorej v týchto dňoch predvádzajú trápne rituálne tance a zaklínajú sa nič nehovoriacimi slávnostnými vyhláseniami:
· únos občana tajnou službou;
· vylúčenie poslanca z parlamentu;
· zmarenie referenda;
· opakované neústavné skracovanie funkčného obdobia parlamentu;
· zneužívanie polície a tajnej služby na politické ciele všetkými vládami;
· nevymenovanie právoplatne zvoleného generálneho prokurátora;
· podriaďovanie štátnych orgánov záujmom oligarchie a straníckych mecenášov.

Viete si predstaviť vojnového zločinca Csatáryho ako sa príde pokloniť odkazu SNP? Podobne pôsobia naši politici, keď sa v týchto dňoch klaňajú základnému zákonu našej krajiny.
V ústave sa píše, že „štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo“. Už dve desaťročia však držia moc v štáte niekoľkí veľkopodnikatelia a oligarchovia, ktorí si kúpili politické strany a prostredníctvom nich si sprivatizovali celú krajinu.
Skoncovanie s pošliapavaním základného zákona bude najlepšou oslavou ústavy a ústavnosti na Slovensku. Hnutie 99% bude robiť všetko preto, aby sme na túto slávnostnú chvíľu nemuseli čakať ďalších dvadsať rokov.

Ivan Weiss
líder hnutia 99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es

K téme

Päť slovenských vedkýň sa zúčastní na prestížnej letnej škole o malých modulárnych reaktoroch Ochorení na Alzheimerovu chorobu pribúda a týka sa stále mladších ľudí. Nádej na účinnú liečbu priniesli slovenskí vedci

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.