Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. júla 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Sto dní vlády musia oceniť najmä gorily a utajení sponzori

BRATISLAVA 13. júla – Po prvých sto dňoch druhej vlády Róberta Fica je jasné, akým smerom sa bude uberať Slovensko. Pod zámienkou riešenia vážnych ekonomických a zahranično-politických otázok vláda úmyselne „zabudne“ na kauzu gorila, na utajených sponzorov politických strán, na bezprecedentný vplyv finančných skupín vo viacerých rezortoch a najmä zabudne na bežných ľudí, pretože slúži svojim vyvolencom a sponzorom.
Sto dní vlády Róberta Fica ukázalo dokonalú jednotnosť jednofarebného kabinetu a rovnako aj nemohúcnosť ostatných strán, ktoré médiá síce zo zotrvačnosti stále nazývajú opozíciou, no v skutočnosti ochotne pomáhajú Smeru kedykoľvek a kdekoľvek je to možné.
Naša krajina sa ocitla v situácii, keď vládnuca strana realizuje svoju politiku bez akejkoľvek významnejšej kontroly opozíciou. Viaceré odborné a profesijné organizácie tiež získali svoje miesto za rokovacím stolom na úrade vlády, a preto kritika navrhovaných vládnych opatrení v podstate neexistuje.
Pritom návrhy ekonomických opatrení vlády likvidujú strednú triedu, ktorú by si každá zodpovedná krajina mala chrániť ako skupinu ľudí s najväčším prínosom pre ekonomiku krajiny. Naviac aj opatrenia, ktoré smerujú proti „bohatým a silným“, sú už predbežne formulované tak, aby ich každá „šikovnejšia“ firma vedela obísť.
Návrhy zmien v sadzbách a druhoch daní a odvodov, ktoré oberú o peniaze strednú triedu, sú veľmi konkrétne. Zostáva však tajomstvom, ako chce vláda eliminovať astronomické úniky pri výbere DPH a ďalších daní. Práve podvody s DPH sú podľa hnutia 99% jedným zo zdrojov príjmov utajených sponzorov vládneho Smeru. Nebude preto prekvapením, ak sa v oblasti zlepšovania výberu daní nedočkáme žiadnych zásadných zmien.
Hnutie 99% bude aj naďalej sledovať kroky vlády a poukazovať na všetky rozhodnutia, ktoré nemajú za cieľ pomôcť bežným ľuďom, ale pochybným vyvolencom a sponzorom, ktorých nominanti sa opäť dostali na jednotlivé ministerstvá a aj do samotnej vlády SR.

Tlačový servis 99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Renomovaný šéfkuchár Martin Novák je ambasádorom prémiovej značky spotrebičov Miele Dve rodiny na opačných koncoch práva a spravodlivosti. Nový John Grisham

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.