Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. augusta 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Richtera musí vyšetriť Európsky úrad boja proti podvodom (OLAF)

BRATISLAVA 30. augusta – Medializované informácie o televíznych spotoch ministerstva práce pod vedením generálneho manažéra SMERu Jána Richtera sú podľa hnutie 99% natoľko závažné, že musí začať konať Európsky úrad boja proti podvodom (OLAF).
Zneužitie prostriedkov na propagáciu v rámci operačného programu, ktorý zastrešuje Európsky sociálny fond, podľa 99% spadá do pôsobnosti OLAFu, ktorý má okrem iného aj chrániť finančné záujmy Európskej únie prostredníctvom boja proti podvodom, korupcii a iným nezákonným činnostiam.
„Vyhodiť 120 tisíc eur na odfláknuté, nič nehovoriace televízne spoty je v lepšom prípade prejavom nekompetentnosti vedenia ministerstva. V horšom prípade je to úmyselné zneužitie peňazí daňových poplatníkov v prospech niektorej gorily,“ hovorí Peter Konček, jeden z občianskych zástupcov 99%.
Hnutie 99% v liste poukazuje na amatérsku úroveň spotov, ktorú podčiarkuje gramatická chyba v samotnom názve propagovaného národného programu. Nasadenie spotov v spravodajskej televízii TA3 s nízkou sledovanosťou je ďalšou vážnou chybou, ktorá len podporuje podozrenia zo zneužívania peňazí Európskej únie.
To, čo predstaviteľov hnutia pobúrilo najviac, sú idylické zábery bežiacich šťastných dôchodcov, ktoré sú urážkou našich seniorov. „Ktorého dobre plateného úradníka nedostatočne využívajúceho svoju mozgovú kapacitu napadlo vložiť do spotu šťastných švajčiarskych dôchodcov, keď naši penzisti majú problém zaplatiť si jedlo a lieky, ktoré potrebujú aspoň na prežitie? Namiesto nich zaplatí ministerstvo 120 tisíc eur do vrecka súkromnej televízie, ktorá pred voľbami zvýhodňovala Richterovho straníckeho šéfa,“ * komentuje nehorázne konanie ministra práce Peter Konček a dodáva, že gorilám sa u nás stále darí veľmi dobre.

Tlačový servis 99%
* viď http://omediach.blog.sme.sk/c/289670/Ta3-vo-vlastnom-spote-zvyhodnuje-Fica.html

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Tamara Šimončíková Heribanová získala Cenu Slovenského centra PEN 2019 za román Pendleri Nikdy neodvracaj zrak

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.