Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Inšpekcia potvrdila, že Spišiak konal protizákonne

BRATISLAVA 30. mája – Inšpekcia ministerstva vnútra potvrdila, že Jaroslav Spišiak vystúpením na tlačovej konferencii, na ktorej pred voľbami brutálne zaútočil proti hnutiu 99%, porušil zákon. Bývalý policajný prezident Spišiak nemal na takéto konanie právo. Vzhľadom na to, že už nie je príslušníkom polície, príslušné orgány nebudú ďalej vyšetrovať, prečo si toto právo osoboval a komu poškodením hnutia 99% urobil politickú službu.
V uznesení vyšetrovateľa sa doslova uvádza, že „je nepochybné, že plk. JUDr. Jaroslav Spišiak konal v rozpore s ustanovením § 6 ods. 1 Trestného poriadku, čím jeho konanie vykazuje znaky disciplinárneho previnenia v zmysle § 52 ods. 1 zákona č. 73/1998 Z. z. o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru“. Vyšetrovateľ zároveň konštatuje, že Spišiak bol dňom 14. 5. 2012 personálnym rozkazom ministra vnútra uvoľnený zo služobného pomeru, a preto nie je možné voči nemu vyvodiť disciplinárnu zodpovednosť…
Hnutie 99% považuje toto rozhodnutie inšpekcie na jednej strane za čiastočnú satisfakciu, no na strane druhej je neobyčajne alibistické. Trestné oznámenie na Jaroslava Spišiaka sme podali 7. 3., pričom vyšetrovateľ inšpekcie o ňom rozhodol až 22.5., teda osem dní po tom, ako Spišiak odišiel z polície. Nemôžeme dokázať, že vyšetrovateľ toto rozhodnutie odďaľoval do chvíle, kým nebude Spišiak príslušníkom Policajného zboru, no keby ho chcel kryť, nekonal by inak.
Útok Jaroslava Spišiaka proti 99% považujeme za ovplyvňovanie priebehu a výsledkov volieb. Takéto praktiky si môžu policajti dovoliť iba v policajnom štáte. V záujme ochrany demokracie by už Spišiakovi nemalo byť nikdy dovolené, aby si obliekol policajnú uniformu.

Ivan Weiss
líder občianskych zástupcov 99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Online nákupy pred Vianocami: pozor na falošné e-shopy a podvodné sms o problémoch s doručením zásielky Cigarety si bez problému kúpi každé piate dieťa. 20. november – Medzinárodný deň bez fajčenia

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.