Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. augusta 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Európska komisia musí okamžite vyraziť Bubeníkovú

BRATISLAVA 3. augusta – Hnutie 99% vyzýva Európsku komisiu, aby bezodkladne odvolala z európskej privatizačnej komisie pre Grécko bývalú šéfku FNM Annu Bubeníkovú, ktorá je jednou z hlavných podozrivých v kauze Gorila. Túto výzvu odovzdávame Európskej komisii písomne a budeme požadovať, aby nás informovala, aké opatrenia vo vzťahu k Bubeníkovej prijme.
Ak komisia Bubeníkovú okamžite nevyrazí, zaradí sa k podporovateľom gorilích praktík a stratí dôveryhodnosť v očiach Slovákov, ktorí pred voľbami mrzli na námestiach, keď požadovali zmenu.
Hnutie 99% informovalo Európsku komisiu o obsahu spisu Gorila ešte v januári 2012. Komisia však nepodnikla nič. Namiesto toho, aby iniciovala objasnenie pozadia tejto nehoráznej korupcie, spolu s Európskou centrálnou bankou a Medzinárodným menovým fondom posadila Annu Bubeníkovú do komisie, ktorá má zadlženému Grécku radiť, ako splatiť svoje dlhy z výnosov z predaja štátneho majetku.
Európska komisia, ani členské štáty EÚ, ktorých firmy boli namočené do Gorily, sa tomuto problému vôbec nevenovali, čím sa vystavili podozreniu, že pomohli ututlávať tento megaškandál. Vymenovanie Anny Bubeníkovej do privatizačnej komisie pre Grécko toto podozrenie ešte umocňuje.
Komisia musí Bubeníkovú okamžite stiahnuť, inak sa stotožní s korupčnými praktikami opísanými v spise Gorila. Ak to neurobí, dá jasne najavo, že nielen na Slovensku, ale aj na úrovni EÚ sa politici nestarajú o záujmy bežných ľudí, ale slúžia iba finančným záujmom skupiny vyvolencov.

Tlačový servis 99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Slovensko hlasom menších krajín v európskom vesmírnom priemysle Správa o trvalej udržateľnosti 2023: Spoločnosť DKV Mobility znížila emisie CO2 o 50,4 percenta

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.