Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. mája 2012 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: Ak chce vláda nové dane, musí zastaviť podvody s DPH

BRATISLAVA 16. mája – Slovensko ročne prichádza o viac než 2 miliardy eur, ktoré štát nie je schopný vybrať na dani z pridanej hodnoty (DPH). Vyriešenie tohto problému musí byť jednou zo základných priorít súčasnej vlády.
V programovom vyhlásení vlády Smeru sa hovorí o zavedení nových daní. Neponúka však žiadne konkrétne riešenia, ako dôsledne vyberať DPH. Ak chce vláda zavádzať nové dane, musí najprv zlepšiť výber tých existujúcich.
Neschopnosť vyberať DPH je dôkazom zlyhania všetkých pravicových a ľavicových vlád, ktoré sa namiesto dobrého spravovania krajiny venovali svojom ekonomickým záujmom a protežovaniu straníckych sponzorov.
Finančná správa vyberie z DPH, ktorá mala byť v skutočnosti zaplatená, len 57,4 percenta. Slovensko sa tým v rámci EÚ radí medzi päť najhorších krajín v tejto oblasti. Priemer EÚ v efektivite vyberania DPH je 72 percent, pričom v susednom Česku majú až 74-percentnú efektivitu.
Ak by štát takýmto spôsobom neprichádzal ročne o viac než 2 miliardy eur (v roku 2010 to bolo vyše 2,2 miliardy), bolo by viac peňazí na platy zdravotných sestier a učiteľov či na investície do rozvoja infraštruktúry a všetkých regiónov Slovenska.
Veľká časť nevybranej DPH sa stáva príjmom organizovaného zločinu, ktorý ohrozuje spoločnosť, rozvracia štát a preniká do jeho najvyšších štruktúr. Hnutie 99% preto považuje za kľúčové, aby nová vláda skoncovala s týmto okrádaním poctivých občanov. Boj proti podvodom s DPH a boj proti jej neplateniu musí byť okrem iného aj jednou z priorít nového vedenia Policajného zboru.
Smer pripravuje zavedenie nových daní – progresívne zdanenie vyšších príjmových vrstiev, vyššie dane pre najväčšie korporácie a daň z luxusu. Hnutie 99% nesúhlasí s tým, aby sa zvyšovali dane, kým Slovensko prichádza na výbere DPH o viac ako 2 miliardy eur ročne. Na rozkrádaní a podvodoch s DPH sa pritom podľa nás priživujú aj tajomní sponzori parlamentných strán. Nikto nemôže zvyšovať dane, ak je účelom vykryť dieru, ktorú v rozpočte vytvárajú rozkrádaním DPH jeho sponzori.

Ivan Weiss,
líder občianskych zástupcov 99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Mladí ľudia z centier pre deti a rodiny ukázali svoje nadanie v projekte Predveď svoj talent Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.