Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. augusta 2013 VyhláseniaPolitické strany od PRservis.skSITA Diskusia()

99%: 45. výročie augusta 1968: Čoho sa boja politici dnes?

BRATISLAVA 21. augusta – Dnes si pripomíname smutné výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy. Pred viac ako 45 rokmi sa naša krajina vydala vlastnou cestou. Politici vtedy počúvali viac potreby svojich občanov, než priania svetových lídrov, ktorí nám vymedzili, kam patríme a ako sa máme správať.
Pre Československo bolo odvážne a nebezpečné nerešpektovať dohody mocných. Keď už iné nástroje nepomáhali, predstavitelia Varšavskej zmluvy sa rozhodli vynútiť si poslušnosť silou. Politický a sociálny vývoj našej krajiny, ktorý smeroval k uvoľneniu pomerov, bol prerušený armádami cudzích krajín. Hnutie 99% – občiansky hlas si váži a oceňuje odvahu tých, ktorí sa postavili proti vojenskej invázii a ctí si pamiatku tých, ktorí v týchto smutných dňoch položili životy za slobodu.
Chceli by sme zároveň pripomenúť politikom ľavice aj pravice, že na hraniciach už viac nečakajú desaťtisíce vojakov pripravených zaútočiť na našu krajinu a v politike tak nemusia zo strachu rešpektovať vôľu nikoho iného než samotných voličov. Ak si chcú uctiť obete augusta 1968 vyzývame ich, aby pracovali na prioritách bežných ľudí namiesto priorít ich utajených sponzorov.
V mene hnutia 99% – občiansky hlas si pamiatku obetí invázie vojsk Varšavskej zmluvy z augusta 1968 uctil Alexander Riabov položením kvetov k pamätnej tabuli na budove Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

Tlačový servis 99%

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;nr

K téme

Jedna z najväčších firemných nadácií darovala dosiaľ 12 miliónov eur, aby zlepšila životy ľudí na Slovensku KOMUNÁLNA poisťovňa si 30. výročie pripomína kampaňou aj TV spotom „Časy sa menia, riziká zostávajú.“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Politické strany

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.